JANDARMA KOMUTANI UYARDI

Eğitim öğretim yılının başladığı ilk günde Samsun İl Jandarma Komutanlığı trafik timleri ve asayiş ekipleri,okul servis araçlarına yönelik drone destekli denetim yaptı

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte denetimlerde artırıldı. Samsun İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri ve asayiş ekipleri Bafra ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullarda servis araçlarını kontrol ederek, sürücülere trafik kurallarına uymaları hususunda uyarılarda bulundu.

TEDBİRLER UYMAK ŞART
Trafik Tim Komutanı Jandarma Başçavuş Mustafa Çakmak, şoförlere hitaben yaptığı bilgilendirmede, “Önceliğimiz elbetteki trafik olacak. Ancak şu anda korona virüs salgını dolayısıyla daha fazla tedbirler almamız lazım. Onun için araçlarımızda mutlaka dezenfektan, maske, yazı bulunmalı. Her öğrenci bir koltukta oturmalı. Sizler de o listeleri ön tarafa asacaksınız. Astıktan sonra hem öğrencileri koruyacağız hem sizleri koruyacağız hem de aileleri koruyacağız. Korona virüsle ilgili her türlü tedbirleri alacağız ve uygulayacağız” ifadelerini kullandı.

DENETİMLER DEVAM EDECEK
Okul çıkışında jandarma ekipleri, araçlarına bindirilen öğrencilere kemerlerini takma konusunda yardımcı oldu. Okul bölgelerindeki tedbirlerin ve servis denetimlerinin yıl boyu devam edeceği belirtildi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.