‘Güçlü Türkiye zamanı’

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Murzioğlu, “Bundan sonra geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa etmenin zamanıdır” dedi

Samsun TSO Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Haluk Akyüz başkanlığında toplandı. Meclise, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ve Meclis üyelerinin çoğu katıldı. Seçimden sonra toplanan ilk mecliste, gündeme geçilmeden önce, milletvekili Fuat Köktaş konuşma yaptı.

‘450 MİLYON DOLAR İHRACAT SAMSUN İÇİN ÇOK AZ’

Samsun TSO Haziran Ayı Meclis Toplantısında konuşan Köktaş, “Milletimiz, istikrarı ve ekonomik kalkınmayı destekliyoruz mesajını sandıkta verdi. Şimdi önümüz daha da açık. Samsunun ihracatını şu ana kadar hiç telaffuz etmedim. 450 Milyon Dolar civarında olan ihracat rakamı Samsun için çok az. Yapmadığımız bir takım eksiklikleri tamamlamak için tekrardan kolları sıvamamız lazım. Bu rakamı çok çok yukarılara taşımamız gerekiyor. Şehrimizin önünde bekleyen önemli sorunlar var ama bunlar çözülmeyecek problemler değil. Bunları daha güçlü bir şekilde, hep birlikte çözeceğiz” dedi. Gündemden önce, 24 Haziran Pazar günü yapılan seçimleri değerlendiren Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ederek, ekonomik kalkınma mesajı verdi.

‘MİLLET İRADESİ SANDIĞA YANSIDI’

Samsun TSO Başkanı Salih Murzioğlu, “Geçtiğimiz pazar günü yapılan seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye, güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir kez daha gösterdi. Yüksek bir katılımla gerçekleşen seçimlerde milletin iradesinin sandığa yansıdığını çok net bir şekilde gördük. Seçimlerde gösterdiği başarıyla milletimizin teveccühünü bir kez daha kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı huzurlarınızda bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

SAMSUN-ANKARA HIZLI TRENİ

Ayrıca Murzioğlu, “Son 3 yılda 4 farklı seçim süreci yaşanmıştır. Artık, ekonomi ve reformlara odaklanarak, geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa etmenin zamanıdır. Ancak ve ancak üreterek, katma değer yaparak hedeflerimize ulaşabiliriz. Sayın Köktaş vekilimizle görüşmemizden sonra da 5 yıl içerisinde Ankara-Samsun hızlı trenine kavuşacağımızı ve hızlı trenin içerisinde de hızlı yük taşıma da olacağını öğrendik. Samsun için çok büyük bir gelişme olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

İLK 1000 İHRACATÇI FİRMA ARASINDA  SAMSUN’DAN 6 FİRMA!

Murzioğlu, Türkiye İhracat Meclisi tarafından yapılan ilk 1000 ihracatçı firma sonuçlarında, Samsun’dan SAMPA Otomotiv, Sürsan Su Ürünleri, Ulusoy un, Borsan Kablo, Yeşilyurt Demir Çelik ve Asçelik firmalarının girdiğini belirtti.  Konuşmaların ardından gündemde olan 4 madde oy birliğiyle kabul edildi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.