‘HAK KAYBI ENGELLENSİN’

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, KPSS 2022 sorularının bir yayınevine ait deneme sınavlarında yer aldığına dair iddialara tepki gösterdi

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, KPSS 2022 sorularının bir yayınevine ait deneme sınavlarında yer aldığına dair iddiaların daha ciddi biçimde ele alınması gerektiğini belirterek, “Kamuoyunu ikna edici bir yöntem izlenmelidir” dedi

ÖSYM BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KPSS’deki bazı soruların daha önceden yayınlandığına ilişkin iddialar sonrası Devlet Denetleme Kurumu’na inceleme talimatı verdi. Bu gelişmenin ardından ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle önceki gece görevinden alındı.

‘GERÇEKLER TÜM BOYUTLARIYLA AÇIKLANSIN’
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, “Geçmişte yaşanan skandallar kafamızda soru işareti oluşturmaktadır. Bu kapsamda yaşanan skandalın ardındaki gerçeklerin tüm boyutlarıyla açıklanmasını, KPSS soru kitapçığının tamamının yayınlanmasını ve KPSS’ye giren gençlerimizin hak kaybı yaşamasının engellenmesini istiyoruz” diye konuştu.

‘SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ’
Arzu Topaloğlu açıklamasında ayrıca şuna değindi:

“Her sınav için adaylardan yüksek tutarda paralar isteyen ÖSYM’nin ve geçmişteki skandallar sonrasında ÖSYM’nin yapısını değiştiren siyasi iktidarın asıl sorumluluğunun ‘böylesi iddiaların gündeme dahi gelmesini engellemek’ olduğu unutulmamalıdır. Benzer skandalları protesto ettiği, gençlerimizin emeğine ve geleceğine sahip çıktığı için üyeleri yargılanan ve cezalar alan bir sendika olarak, bu süreci yakından takip edeceğimiz bilinmelidir.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.