‘HALKIN, MÜŞTEREK SESİYİZ’

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Basın Milletin Müşterek Sesidir’ sözünün anlamını çok iyi biliyor, çalışmalarımızı bu ilke doğrultusunda sürdürüyoruz” dedi

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladıkları mesajda, “Biz gazeteciler, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün ‘Basın Milletin Müşterek Sesidir’ sözünün anlamını çok iyi kavramış meslek grubu üyeleri olarak, çalışmalarını bu ilke doğrultusunda sürdürüyoruz” ifadesine yer verdi.

CEMİYET ÇATISI ALTINDA BİRLİKTELİK
Cemiyet’in yeni hizmet binasında bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri adına Başkan Yusuf Ziya Çakır bir açıklamada bulundu. Samsunlu gazeteciler olarak halkın bilgi doğru bilgi edinmesi için çalıştıklarını belirterek, “Cemiyet çatısı altında birliktelik sağladığımız tüm meslektaşlarımız, sadece ve sadece halkımızın doğru haber alma hakkı için mücadelesini sürdürüyor. Bu noktada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözünü ilke edinmiş durumdayız. Başka hiçbir hak veya menfaat talep etmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

‘İŞSİZLİK SORUNU HEPİMİZİ ÜZMEKTEDİR’
Bir 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde daha meslekte yaşanan ‘işsizlik sorununa’a dikkat çekecek olmanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen Yusuf Ziya Çakır, “Cumhuriyetimizin, demokrasimizin, hür ve bağımsızlığımızın korunmasında belki de en önemli görevi üstelenen basın kolunda yaşanan işsizlik boyutu, hepimizi derinden üzmeye devam etmektedir. Halkın gözü, kulağı olmaktan başka amaç taşımayan çok sayıda meslektaşımız, özellikle son yıllarda işlerini kaybetmek zorunda kalmışlardır” diye konuştu.

‘YASAL DÜZENLEMELER YAPILSIN’
İşsizlik sorununun Samsun’da da yaşandığını ifade eden Başkan Çakır, “Meslek kolumuzda yaşanan bu istihdam daralması bir an önce sona erdirilmelidir. Basın çalışanlarının çalışma koşulları ve güvencelerinin bir an önce düzeltilmesi, kanunlardan kaynaklanan sıkıntılarının giderilmesi aciliyet taşımaktadır. Tüm basın çalışanlarının meslek hakları korunmuş olarak özgür bir ortamda, gelecek kaygısı taşımadan çalışmasını istiyoruz. Bu yönde atılması gereken tüm adımların bir an önce atılmasını, yasal düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz. Bu vesileyle her türlü zorluklara karşın gazetecilik ilkelerinden ödün vermeden görevlerini yerine getiren tüm basın çalışanlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz” dedi.

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.