Hayaldi gerçek oldu

Samsunlu iş adamı Hasan Kaya Aşçı’nın desteği ve ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz’ın da öncülüğünde Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm Samsunlu dernek ve federasyonları tek çatı altında toplama projesi duyuruldu.

24.11.2019
A+
A-

Samsunlular tek çatıda buluşuyor

Türkiye deki tüm Samsunlu hemşerilerin bir çatı altında toplama çalışmalarına dair heyecan yaratan proje müjdesi başkent Ankara da verildi.  HOF Cafe’nin açılış töreninin ardından yapılan ve yaklaşık iki saat süren yemekli karar toplantısına eski Spor Bakanı ve İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç başkanlık yaparken bir önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de katıldı. Yapılan istişareler sonunda nihai karar çıktı. Türkiye Samsunlu Sivil Toplum Platformu resmen kurulmuş oldu. Her İlin dönem dönem 5 yıllık başkanlık yapacağı platformun ilk başkanlığı İstanbul olarak belirlendi ve Samsunlu iş İnsanı ASTAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Kaya Aşçı oy birliği ile başkan seçildi.

“KİMSE BİZİ BÖLEMEYECEK”
Konuyla ilgili açıklama yapan Aşçı şunları söyledi:
“Yıllardır Samsunlu hemşerilerimizin tek çatı altında toplanıp birlik beraberlik içinde tek yumruk olmaları için mücadele etsek de bir türlü arzuladığımız sonucu alamadık. Her ilde farklı dernekler  ve farklı federasyonlar kuruldu. Her kafadan bir ses çıktı. Araya hizip, dedikodu ve şahsi menfaatler girdi.  Adeta bölük pörçük olduk.  Kimsenin kimseye bir yardımı bir faydası olmadı. Özellikle SAMKON döneminde yapılan affedilmez hatalar Samsunlu kardeşlerimizi deyim yerinde ise birbirlerine neredeyse hasım ettiler. Bu duruma bir son verip güçlü bir birliktelik sağlamak adına bugün bu önemli kararı alarak Türkiye Samsunlu Sivil Toplum Platformu‘nu kurduk. Bu konuyla ilgili kısa zamanda İstanbul da tüm illerde ki dernek ve federasyon başkanlarının katılacağı bize yakışır bir gece düzenleyerek geniş kapsamlı açıklama yapacağız. Kimse bizi kendi çıkarları uğruna bölemeyecek. Her şey Samsun ve Samsunlular için”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.