‘HEPİMİZ KUBİLAYIZ!..’

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şube Başkanı Dr. Özkefeli, “Cumhuriyet uğruna, devrim uğruna ölümün üstüne yürüyen Mustafa Fehmi Kubilay, mücadelemizin mayasıdır” dedi

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özfekeli, İzmir’in Menemen İlçesi’nde, 91 yıl önce katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ve arkadaşlarını yayımladığı basın açıklamasıyla andı. Özkefeli, “Kubilay, mücadelemizin mayasıdır” dedi.

CUMHURİYET, ŞERİATÇILARIN HEDEFİ
Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet, “Yüz yıllarca cehaletin koyu karanlığında yaşamaya terkedilmiş bir milletin, dünya tarihinde eşi görülmemiş bir savaşı kazanarak çağdaş dünyaya adım atışının adıdır” ifadesiyle tanımlayan Işık Özkefeli,”Bu nedenlerle, dini siyasi amaçları için kullananların tüm gücünü ellerinden alan Cumhuriyet kurulduğu günden bu yana şeriat yanlılarının, hilafet özentilerinin hedefi olmuştur” dedi.

MENEMEN’DE AYAKLANAN HAİNLER
Türkiye Cumhuriyeti‘nin 91 yıl önce 23 Aralık 1930 günü vahşi bir gerici ayaklanma ile sarsıldığını belirten Özkefeli, “Bu tarihten önce ve sonra da defalarca karşılaştığımız gibi ‘Din elden gidiyor’ çığlıkları ile Menemen’de ayaklanan hainler, Öğretmen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Şevki ve Bekçi Hasan’ı canice katlettiler” açıklamasında bulundu.

ADALETSİZLİK VE ÇÖKEN EKONOMİ
Emperyalizmin işbirlikçisi yönetimler özellikle son 60 yılda, bugünlere çıkan yolların taşlarını döşemiş; gaflet ve aymazlıktan beslenerek güçlenen hainler bir karabasan gibi yurdun üzerine çökmüştür” diyen Özfekeli, ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Son 19 yılda Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını açıkça sergileyen iktidar, baskıcı yönetim anlayışı ile faşizmi hayatın olağan akışı haline getirmek istemektedir. Kuvvetler ayrılığının sona erdiği, adaletsizliğin kol gezdiği, ekonominin çöktüğü, insanların yoksullukla terbiye edildiği ülkemizde, halkımız farklı kutuplara ayrıştırılmış, iktidar bizzat toplumsal barışı tehdit eden bir unsur haline gelmiştir.

SÖZ KONUSU VATAN İSE…
Cumhuriyet uğruna, devrim uğruna ölümün üstüne yürüyen Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Hasan, Bekçi Şevki mücadelemizin mayasıdırlar. Bizler, Kubilaylarız.
Bizler, ‘Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır’ diyen bir devrimcinin takipçileriyiz.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.