İLÇELER ‘KAR’ ALTINDA!

Samsun’un kırsal kesimlerinde 2 gündür yağan kar, etkili olmaya başladı. Özellikle 4 ilçede kesintisiz yağış, hayatı olumsuz etkilemeyi sürdürüyor

İLÇELER 'KAR' ALTINDA!
01.02.2023
A+
A-

Samsun‘da kar yağışı özellikle Asarcık, Salıpazarı, Ladik ve Havza ilçelerinde etkili oluyor. Kapanan yollar için iş makineleri seferber edilirken zaman zaman yaşanan elektrik kesintileri ise yaşamı olumsuz etkiliyor.

ASARCIK’TA ARALIKSIZ YAĞIŞ
Asarcık İlçesi’nde 2 gündür devam eden kar yağışı etkili oluyor uzun zamandır beklenen yağışın gelmesi ilçe halkı ve özellikle tarımla ilgilenen köylüler tarafından sevinçle karşılandı. Aralıklarla devam eden karla karışık yağmur dün akşam saatlerinde yerini kara bıraktı. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 15 santimetreyi bulurken yükseklerde 20 santimetreyi geçti. Kar yağışı ilçenin kırsal kesimindeki Arıcak, Hisariye ve Yarımca mahallelerinde hayatı olumsuz etkiledi.

SALIPAZARI’NDA ULAŞIM AKSAKLIĞI
Salıpazarı’nda DA kar yağışı dünden itibaren etkili olmaya başladı. Yüksek kesimlerde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Dün akşam itibariyle kapanan mahalle yolu bulunmazken bazı bölgelerde ulaşımda aksamalar yaşandığı bildirildi.
Kar yağışı özellikle, Kızılot, Esatçiftliği, Tahnal, Karayonca, Karadere, Güzelvatan, Kuşçuğaz ve Suluca Mahallelerinde etkili olurken, kar kalınlığı ise bazı yerlerde 40 cm’ye kadar ulaştı.

LADİK İLÇESİ’NDE ‘KAR’ SEVİNCİ
Samsun’un Ladik ilçesi’nde dün akşam başlayan kar yağışı, sevinçle karşılandı. İlçede etkili olan kar yağışıyla yerler beyaza büründü. İlçe merkezinde 30 santimetreyi bulan kar kalınlığı, Ladik Akdağ Kayak Merkezi’nde ise 50 santimetreyi geçti. Belediye ekipleri, ilçe merkezinde yolları ve kaldırımları temizlemek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, Ladik’in beyaz gelinliğini bu yıl biraz geç giydiğini ama karın ilçelerine çok yakıştığını söyledi. Yağışın ardından ekiplerinin kar temizleme çalışmalarına aralıksız devam ettiğini anlatan Özel, “Kayak merkezine gelen vatandaşlarımıza belediyemizin açmış olduğu kar kafe ile hizmete devam ediyoruz. Vatandaşlarımızı ilçemize bekliyoruz.” dedi.

HAVZA’DA EKİPLER SEFERBER EDİLDİ
Havza İlçesi’nde de kar yağışı etkili oldu. İlçede gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonucu etraf beyaza büründü. Yer yer 2 santimetreyi bulan kar kalınlığı, yüksek kesimlerde 15 santimetreye ulaştı. Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde kaldırımlarda kar temizleme çalışmasına başladı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.