İlkadım kentsel dönüşümle nefes alacak

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, İlkadım ilçesinde kangren haline dönüşen sorunların Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleşecek kentsel dönüşüm çalışmalarıyla çözüme kavuşacağını söyledi

20.03.2019
A+
A-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile İlkadım’da kentsel dönüşüm sorunu aşılacak.
Hükümetin gündemine aldığı İlkadım ilçesindeki kentsel dönüşüm problemini iktidar belediyesi olmanın avantajları ile çözülecek. Samsun’un en eski yerleşim merkezlerinden olan İlkadım İlçesi’nde çalışmaları süren kentsel dönüşüm projesi İlkadım’ın kaderini değiştirecek. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’daki programında İlkadım’da kentsel dönüşüm sorununun hükümet olarak çözüleceğini açıklamasının ardından yoğun bir çalışma başlatılmıştı. Süreçte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda büyükşehir belediyesinin de büyük katkılarıyla ilçede kangrenleşen sorunlar hiç bir vatandaş mağdur edilmeden çözüme kavuşacak.
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, İlkadım’ın Samsun’un kalbi konumunda olduğunu, geçmişten gelen ve çeşitli nedenlerle çözülemeyen sorunlarının merkezi hükümetin desteğiyle artık çözüme kavuşacağını söyledi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İlkadım’da kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirileceğini müjdelediğini hatırlatan Demir, bu doğrultuda iktidar gücünü alarak büyük bir değişim ve dönüşümün başlayacağını kaydetti.


“HİÇ BİR VATANDAŞIMIZ MAĞDUR EDİLMEYECEK”
İlkadım’ın sorunlarının giderilmesi için önemli bir adım atıldığını ifade eden Demir, “Özellikle bu süreçte hiç bir vatandaşımız mağdur edilmeyecek. Hakları hukukları gözetilerek şehrimizin yeni gözde yerleşim alanları oluşturulacak. Proje kapsamında Adalet Mahallesi’nin yılladır beklenen ve bilinen inşaat hakkı sorunu çözüme kavuşturulacak. Bürokratik karar alma sürecinde kaynaklanan aksaklıklardan doğan problemler tamamen ortadan kalkacak. Bu sorunlar çözülmedikçe, o bölgelerimizde konutların emlak değer kaybı, vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar devam edecek. Bunun için çözüm diyoruz. Bakanlık koordinesinde Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyemiz burada önemli bir rol üstlenecek. Kentsel dönüşüm safhası, 31 Mart’tan sonra halkımızın büyük desteğiyle hız kazanacak.” diye konuştu.


“ÇATALARMUT İMARA KAVUŞACAK”
“Yine kentsel dönüşüm kapsamında Çatalarmut Mahallesi’nin alt kısmında bulunan imarsız alanlardaki yerlerin sorunları iktidar belediyesi olmanın imkanları kullanılarak avantaja dönüştürülecek.” diyen Demir, “Çatalarmut Mahallesi’nde imarsız yer kalmayacak. Zemin etüd çalışmaları yapılan yerlerde imarsız kalan Adalı Halil Caddesi ve alt kısımlarında yeniden imar çalışması yapılacak. Bu mahallemizde de imar sorunu kökten çözülmüş olacak. Kentsel dönüşüm projeleri bir kentin yeniden dizaynı, gelişimi ve sorunlarının çözümü için çok önemli. Bu zamana kadar hep halkımızın yanında olduk, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Projeler çok büyük ve merkezi yönetimin desteğinin alınması şart. Güçlü bir iktidar ve iktidar belediyesi olmanın avantajlarını soruna kadar kullanacağız. Arkamızda Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin olması bize güç verecek.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.