İŞÇİ BAYRAMI!

Samsun’da İlkadım Belediyesi, kadrolu 120 çalışanına yüzde 41,83 oranında zam yaptığını duyurdu, çalışanlar başkanı kapıda çiçekle karşıladı

Samsun’da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, temmuz ayı meclis toplantısında belediyede özveri ile çalışan 120 kadrolu işçinin yılbaşına göre yüzde 59 zam, en son aldığı haziran maaşına göre ise yüzde 41,83 zam yaptığını açıkladı.

BAŞKANI ÇİÇEKLERLE KARŞILADILAR
Açıklamanın ardından, haftanın ikinci iş gününde çalışanlar belediye binası önünde toplandı. Başkan Demirtaş’ı ellerindeki çiçeklerle birlikte karşılayan çalışanlar, Demirtaş’a teşekkür etti.

İŞÇİ TEMSİLCİSİNDEN TEŞEKKÜR
İşçileri temsilen söz alan belediye çalışanı Aydın Okuyucu, “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve enflasyona rağmen belediyemizin imkânlarını zorlayarak, biz İlkadım Belediyesi işçilerine emekçilerini mağdur etmediğinizi için, tüm emekçi arkadaşlarım ve aileleri adına size canı gönülden teşekkürlerimizi arz ederiz” dedi.

‘İLKADIM’I SİZ AYAKTA TUTUYORSUNUZ’
Makam odasına tüm işçileri kabul eden Başkan Demirtaş, “Emekçinin, alın teri ile kazananın, çalışanın yanında olmaya devam edeceğiz. Sizler çalışıyorsunuz bizlerde emeğinizin karşılığını veriyoruz. Bu bizim görevimizdir. İlçeyi ayakta tutan sizlersiniz. Temizleyen, onaran, bakan, güzelleştiren ve insanların rahat yaşamasını sağlayan sizleriniz. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle ortaya çıkan ekonomik sorunlar neticesinde enflasyonist baskıyı ülkemizde hissetmeye başladık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücrete yaptığı zam ve alınan önlemlerle çalışan işçi ve memur kesimin ücretlerinde hem kamuda hem özel sektörde önemli iyileştirmelere gidiliyor. Fakat bu da beraberinde ödenek sorununu getiriyor. Çalışan işçilerimize enflasyona ezdirmemek için gayret sarf ediyoruz. Her şeye rağmen tüm çalışanlarımızın yüzünü güldürecek zamları yaptık. Alın teri ile bu ücreti kazanan işçilerimize ve ailelerine hayırlı ve bereketli olsun. Emeklerinin karşılığını güle güle harcasınlar” dedi.

Sibel TOPAL

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.