İYİ Parti, AK Parti'ye 'İhracı Sordu' - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

İYİ Parti, AK Parti’ye ‘İhracı Sordu’

AK Parti Meclis Üyesi Uzunlar’ın MHP ve İYİ Parti’yi hedef alan paylaşımından sonra İYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu konuştu. Güleroğlu, AK Parti’ye Uzunlar’ı ihraç etmeye davet etti. 

Bu haber 25 Aralık 2019 - 13:39 'de eklendi.

Atatürk‘ün manevi şahsiyetini hedef alan paylaşımlardan sonra MHP ve İYİ Parti‘lilerin Müslümanlığı’nı sorgulayan paylaşımlar yapan AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar hakkında İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, konuştu.
Gülerooğlu, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu’yu göreve davet ederek, disipline sevkedilen Uzunlar’ın ihracını istedi.

DİSİPLİN İŞLEMİ UYGULANMADI 

Uzunlar’ın yapmış olduğu sosyal medya paylaşımlarının kabul edilemez olduğunu söyleyen İYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu, “Hasan Uzunlar’ın sosyal medya paylaşımları ne partimiz açısından ne de diğer parti mensupları açısından kabul edilebilir değildir. Bir süre önce Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk hakkında da çirkin paylaşımlarda bulunan bu şahıs, hakkındaki rahatsızlığımızı hem kamuoyunda hem de Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında dile getirmiş olmamıza rağmen hakkında herhangi bir disiplin işlemi yapılmamış olmasını esefle takip etmekteyiz “dedi.

HADSİZLİĞİNİ ORTAYA KOYDU

Açıklamasında Uzunlar‘a tepkisini dile getiren Güleroğlu, ”    Henüz bu paylaşımlara dair tepkiler yatışmamış iken şimdi de toplumun katmanlarını ayrıştırmayı ve kategorize etmeyi hedefleyen paylaşımlarda bulunması, adı geçen şahsın en hafif tabirle hadsizliğini ortaya koymaktadır.  Asla AK Parti yönetiminin görüşlerini yansıtmadığını bildiğim bu paylaşımların bir gereği olmalı ve AK Parti yönetimlerinin bu gereği yerine getirmesi gerekmektedir. Süreci hassasiyetle takip etmeye devam edeceğiz “dedi.

ŞİDDETLE KINIYORUM 

İYİ Parti‘yi hedef alan paylaşımları kınayan İl Başkanı Güleroğlu şöyle devam etti; ” İYİ Parti kuruluş aşamasından itibaren deklere edilen şekliyle, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş felsefesini benimsemiş, milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanını ve milletini yüceltmeyi hedef alan kitlelerin oluşturduğu bir partidir. İYİ Parti‘nin tüm bu özelliklerini hedef alan ve toplumun tüm katmanlarından teveccüh gören tavrını yok sayan her kim olursa olsun tepkimize mazhar olacaktır. Her hal ve şart altında, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu tür davranışları teşkilatım adına şiddetle kınıyorum.” dedi

AK Parti’ye çağrı 

Güleroğlu, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu’ya çağrı yaparak, Uzunlar hakkında bir disiplin işlemi yapılmadığına dikkati çekerek ihracını istedi.