İYİ Parti Samsun Miletvekili Bedri Yaşar’dan MÜJDE… "Çiftçi ve pancar üreticisi iyi olacak" - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

İYİ Parti Samsun Miletvekili Bedri Yaşar’dan MÜJDE… “Çiftçi ve pancar üreticisi iyi olacak”

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, bu hafta gerçekleşen Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş Alt Komisyon Toplantısında Çarşamba Şeker Fabrikasının en kısa zamanda üretime geçeceği sözünü aldı.

Bu haber 16 Mart 2020 - 19:14 'de eklendi.

“İŞSİZLİK SORUNUNA ÇARE”
Önümüzdeki ilk kampanya döneminde 75 bin ton olarak belirlenen şeker pancarını işlemeyi hedeflediklerini, en kısa sürede ise tam kapasite ile fabrikanın çalışmalarını sürdüreceğinin müjdesini hemşerileriyle paylaşan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, “Genel Müdürden aldığımız bu müjde bizleri de son derece mutlu etmiş ve heyecanlandırmıştır” diyen Bedri Yaşar, “Uzun süredir konunun takipçisi olmuştuk ve bunu zaman zaman kamuoyu ile paylaşmıştık. Atılan bu adım ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan işsizlik sorununa da bir çare olacaktır. Bu durum bizleri ayrıca sevindirmektedir. Emeği geçenlere, şehrimiz için katkı verenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“ÜRETİCİMİZ VE ÇİFTÇİLERİMİZ ŞAHLANACAK”
Şirketin son dönemde yapmış olduğu inovasyon çalışmalarının son derece sevindirici olduğunu; fakat dünya standartlarına erişim noktasında problemli alanların da olduğunu kaydeden Yaşar “Özellikle fire ve polar oranlarındaki iyileşme yeterli seviyede değil. Bu oranların dünya standartlarına yaklaşması için çalışmalara hız kesmeden devam edilmesi gerektiğini toplantıda özellikle dile getirdik. Bunun yanı sıra istihdam edilen personellerin özellikle mühendis ve büro görevlilerinin uzun zamandır çözülemeyen statü problemleri ve şirkete bağlı fabrikalarda yönetimsel zafiyetlerin de gönderilmesi için görüşlerimizi ilettik. Yetkililerin bu konuların da ciddiyetle üzerine düşeceklerine inanıyorum” şeklinde konuştu.
Yaşar sözlerine şöyle devam etti…
“Bizler de Samsun’da dokunduğumuz her bir çiftçiyi, pancar üreticisini üretim noktasında cesaretlendireceğimizin sözünü de toplantıda verdik. Çiftçimizin, üreticimizin yeniden şahlanacağı, iyi olacağı bir sürece girmiş bulunuyoruz. Bu sevincimizin ve müjdemizin şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını yürekten diliyorum”