İYİ Partili Erhan Usta’ya göre İNTİHARLARIN NEDENİ?

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, son zamanlarda özellikle Samsun’da artan intiharları TBMM kürsüsüne taşıdı

Erhan Usta

Samsun’da aralarında belediye çalışanı, özel güvenlik görevlisi, emekli polis ve bir öğrencinin de bulunduğu 7 vatandaşintihar ederek hayatına son verdi. Erhan Usta, “Azalan alım gücü ve artan ağır ekonomik şartlar, vatandaşlarımızı bunalıma sürüklemeye devam ediyor” dedi.

‘ÇOCUĞUNA KIYAFET ALAMADIĞI İÇİN…’
Sosyal devlet anlayışını saray ve çevresini kalkındırmak olarak algılayan iktidar, geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarını görmezden geliyor diye konuşan Erhan Usta, “Bakan Nebati’nin anlaşılmaz ‘Heterodoks’ ekonomi politikaları, aziz milletimizde karşılık bulmuyor. Evine ekmek götüremediği için ya da oğluna okul kıyafeti alamadığı için intihar edenler, ülkemizin can yakan gerçekleri olarak karşımıza çıkıyor” dedi.

Erhan Usta

2022’NİN 9 AYINDA 44 POLİS İNTİHAR ETTİ
Sadece ekonomik anlamda yaşanan buhran değil, aynı zamanda özgürlük ve demokrasi alanlarının kısıldığı, baskı rejiminin giderek arttığı bir toplumda kendisini çaresiz hisseden vatandaşların hayatlarına son verdiğini vurgulayan Usta, “Geçtiğimiz 2 günde 5 polis intihar etmiş, 4’ü hayatını kaybetmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğü yapmış olduğu resmî açıklamada, 2022 yılının ilk 9 ayında 44 polis memurunun intihar ettiğini açıklamıştır” diye konuştu.

‘ERDOĞAN’A SORUMLULUĞUNU HATIRLATMAK İSTERİM’
İYİ Parti olarak bu intiharların takipçileri olacağını söyleyen Usta, “İntiharlara sessiz kalarak ve sebeplerini araştırmayarak gerçeklerin üstünü örtemezsinizFırat nehrinin kenarında kaybolan bir koyunun bile sorumluluğu benim üzerimdedir diyen Sayın Erdoğan’a uzun zamandır unuttuğu sorumluluğunu hatırlatmak isterim. Aziz milletimiz yalnız ve sahipsiz değildir” dedi.

Fatma SINAN

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.