JANDARMANIN 183’ÜNCÜ GURUR YILI!

Samsun Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, Jandarma Teşkilatının 183’üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla beraberindeki personelle şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı

Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Kıranköy ve Asri Mezarlığındaki şehitlik anıtında tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın ardından şehitler için dua edildi.

ŞEHİTLERİN KABİRLERİNE KARANFİL
Samsun Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever ve jandarma mensupları ile CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, İl Emniyet Müdür Vekili Tolga Bostancı, daha sonra şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı.

KOMUTAN VE EŞİNDEN HUZUREVİ’NE ZİYARET
Etkinlikler kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’ni ziyaret eden Ersever, eşi Deniz Ersever ile jandarma personeli, sohbet ettikleri huzurevi sakinlerine çiçek takdim etti. Çeşitli şubelerde görevli jandarma araçlarından oluşturulan kortej de merkez Atakum ve İlkadım ilçelerinde siren çalarak tur attı.

SU ÜSTÜNDE VE SU ALTINDA KUTLAMA
Öte yandan Samsun İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma (SAK) Timi ile kano ve dragon bot öğrencileri, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 183’ünçü yıl dönümünü, su üstünde ve su altında kutladı. SAK Timi, jandarmanın kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Bafra ilçesi Kolay Mahallesi’ndeki Derbent Baraj Gölü ile Ayvacık ilçesindeki Suat Uğurlu Barajı’na ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde denize girdi.

KÖKLÜ GEÇMİŞ, GÜÇLÜ GELECEK
Askerler su altında, “Köklü geçmiş, güçlü gelecek, kanun ordusu jandarma 183. yaşında” ve “Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun” yazılı pankart açtı.

DRAGON BOT ÖĞRENCİLERİ DE KATILDI
Su Sporları Merkezinde eğitim gören kano ve dragon bot öğrencileri de deniz üzerinde “Köklü geçmiş, güçlü gelecek, kanun ordusu jandarma 183. yaşında” ve “Huzurun bekçisi, adaletin takipçisi jandarma 183. yaşında” yazılı pankart açtı. SAK timleri de öğrencilere botla eşlik etti. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Sporları Merkezi Müdürü ve Kano Antrenörü Zafer Benli, jandarmanın kuruluş yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.