KADIN KATİLİNE ‘MÜEBBET’ HAPİS!

Ordu’da birlikte yaşadığı 22 yaşındaki Eda Evli isimli kadını yaka kartı ipi ile boğarak ölmesine neden olan cinayet zanlısı, ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı

KADIN KATİLİNE 'MÜEBBET' HAPİS!

Ordu‘da geçen yıl 24 Mart tarihinde Altınordu İlçesi Bahçelievler Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Sinan Şimşek (36) doğum günü gecesi kız arkadaşı Eda Evli (22) ile yaşadığı evde buluştu.

YAKA KARTININ İPİYLE BOĞDU
İddiaya göre, alkol alan çiftin bir süre sonra arasında sabaha karşı tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi ile çıkan kavgada Sinan Şişmek yaka kartının ipi ile kadını boğarak hayatını kaybetmesine neden oldu. Cinayet zanlısı, polis ekipleri tarafından yakalanarak adli mercilerce tutuklandı.

KADIN KATİLİNE 'MÜEBBET' HAPİS!

KARAR DURUŞMASINDA ‘PİŞMANIM’ SÖZLERİ
Cinayet zanlısı bugün (7 Mart 2023) Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasında hakim karşısında çıktı. Duruşmada, öldürmeye niyetinin olmadığını ve pişman olduğunu savunan cinayet zanlısı Sinan Şimşek, önceki beyanlarını yineledi.

KADIN KATİLİNE 'MÜEBBET' HAPİS!

Mahkeme heyeti Sinan Şimşek’in haksız tahrike ilişkin beyanlarına itibar etmezken, cinayet zanlısı tahrik ve takdiri indirim uygulanmaksızın ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.