KALİTE ARTTI!

Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi’nde biyoloji, coğrafya ve tarih bölümleri de ‘uluslararası kalite standardı’na ulaşarak ‘Akredite’ oldu

Samsun’da OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi’nin 3 bölümü daha uluslararası kalite standartlarında eğitim seviyesine ulaşmayı başardı. Daha önce istatistik ve matematik bölümleri akredite olan OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi’nde bu kez biyoloji, coğrafya ve tarih bölümleri de ‘uluslararası kalite standardı’na ulaşarak ‘Akredite’ olmayı başardı.

ULUSLARARASI DEĞERLENDİRME DERNEĞİ
Konuyla ilgili bir değrelendirdemede bulunan OMÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Kasap, biyoloji, coğrafya ve tarih bölümlerinin Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih – Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından akredite edilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

YÖK KLAVUZLARINDA YER ALIYOR
FEDEK’in Türkiye’de faaliyet gösteren bağımsız bir kuruluş olduğunu ve yüksek öğretim bölümleriyle ilgili uluslararası alanda değerlendirmeler yaptığını söyleyen Emin Kasap, “FEDEK’in yaptığı uygulamalar ve gerçekleştirdiği denetlemeler sonrasında bölümler, uluslararası alanda dünya çapındaki örnekleriyle birlikte tanıtılıyor ve öğrencilere yol gösteriyor. FEDEK’in akredite sonuçları YÖK klavuzlarında da yer alıyor” dedi.

GERİ KALAN BÖLÜMLER İÇİN…
FEDEK değerlendirme takımı tarafından 17 Mayıs tarihinde başlatılan değerlendirme süreci 15 Haziran’da son bularak 3 bölüm aynı anda akredite olmaya hak kazandı. OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Kasap ayrıca, yaptığı açıklamada akredite olma yolunda ilerleyen bölümleri bu süreci eksiksiz tamamlaması için başvuru yaptıklarına dikkat çekerek geriye kalan bölümlerin de akreditasyon süreci için en kısa sürede çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.