KATİLE ‘EN AĞIR’ CEZA!

İstanbul Tuzla’da eski nişanlısı Bafralı Avukat Dilara Yıldız’ı silahla öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık Oktay Dönmez, ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı

İstanbul’da öldürülen Bafralı Avukat Dilara Yıldız‘ın katilinin cezası belli oldu. Anadolu 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına tutuklu sanık Oktay Dönmez katıldı. Duruşmada, müştekiler ve taraf avukatları da hazır bulundu.

TASARLAYARAK KASTEN ÖLDÜRDÜ
Mahkeme heyeti duruşmayı karara bağlayacağını açıklayarak sanığa son sözünü sordu. Tutuklu sanık Dönmez, söyleyecek bir şeyinin olmadığını belirtti. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

NİTELİKLİ YAYĞMA, TEHDİT, CEBİR….
Heyet ayrıca, sanığı ‘nitelikli yağma’, ‘cebir ve tehditle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘gece vakti, cebir ve tehditle konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘silahla tehdit’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçlarından 20 yıl hapisle cezalandırdı.

GÖZYAŞLARI SEL OLMUŞTU: Avukat Dilara Yıldız’ın cenazesi 13 Ocak 2022 tarihinde Samsun’un Bafra İlçesi Aktekke Mahallesi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verilmişti. Dilara Yıldız’ın, o dönem tutuklu bulunan babası Ali Yıldız da cenazeye tutuklu bulunduğu ceza evinden jandarma eşliğinde gelmişti.

NE OLMUŞTU?
Avukat Dilara Yıldız (29), 11 Ocak 2022’de Tuzla Sahilyolu Caddesi’ndeki bir restoranda eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından silahla öldürülmüş, olay yerinde gözaltına alınan şüphelinin Yıldız’a tehdit içerikli mesajlar gönderdiği belirlenmişti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Oktay Dönmez’in, “canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürme”, “silahla yağmaya teşebbüs”, “konut dokunulmazlığını ihlal etme”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “ruhsatsız silah bulundurma” ve “silahla tehdit” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 36 yıl 3 aya kadar hapsi isteniyordu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.