KOCAYA MÜEBBET ANNEYE 25 YIL!..

Samsun’un Kavak İlçesi’nde, boşanma aşamasında olduğu eşini bıçaklayarak öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet, annesine ise 25 yıl hapis cezası verildi

KOCAYA MÜEBBET ANNEYE 25 YIL!..

Samsun 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Baki Kaya ve annesi Zahide Kaya ile taraf avukatları katıldı.

‘DAVRANIŞLARI BENİ SUÇA İTTİ’ SAVUNMASI
Baki Kaya, son savunmasında, olay nedeniyle üzgün ve pişman olduğunu ifade ederek, “Cani değilim, şerefim ve namusumla yaşayan bir insanım. Benim en ufak sabıka kaydım yoktur. Kimseye iftira atmadım. Eşim, yaptığı davranışlar nedeniyle beni suça sürüklemiştir. Ben suça meyilli biri değilim. Suçlamayı kabul etmiyorum, beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

Gülbahar K

ÖNCE MÜEBBET SONRA 25 YIL HAPİS
Zahide Kaya ise hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirterek, beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, Baki Kaya’yı “eşe karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, Zahide Kaya’yı ise “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Daha sonra Zahide Kaya hakkında iyi hal indirimi uygulayan heyet, sanığın adli sicil kaydı bulunmaması ve geleceği üzerindeki olası etkisini dikkate alarak cezayı 25 yıla indirdi.

TARTIŞTI, DARP ETTİ, BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜ
Kavak İlçesinde geçen yıl 1 Şubat’ta bir aylık uzaklaştırma kararının bitmesinin ardından annesi Zahide Kaya ile Kovid-19 nedeniyle karantinada bulunan eşinin evine giden ve çocuklarını görmek istediğini söyleyen Baki Kaya, tartışıp darbettiği Gülbahar Kaya’yı bıçaklamış, ağır yaralanan 3 çocuk annesi kadın hastaneye götürülürken yaşamını yitirmişti. Gözaltına alınan Baki Kaya ve annesi Zahide Kaya tutuklanmıştı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.