LADİK JANDARMASI EĞİTİYOR!

Samsun’da, Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Ladik İlçesi’nde okul servisi sürücülerine ve öğrencilere yönelik eğitim verildi

Samsun’da Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Ladik Jandarma Trafik Ekipleri tarafından okul servisi sürücüleri ve öğrencilere eğitim verildi.

İNDİRME-BİNDİRME, EMNİYET KEMERİ KULLANIMI
İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, Ladik Minibüsçüler Terminali’nde düzenlenen programda okul servis sürücülerine yönelik eğitim faaliyeti gerçekleştirdi. Eğitim programında sürücülere, indirme bindirme kuralları, güvenli sürüş, emniyet kemeri kullanımı, hız kurallarını anlatan ekipler, okul servis aracında bulundurulması gereken zorunlu gereçler, okul servis araçları yönetmeliği konusunda önemli hususlar ile ilgili bilgi de verildi. Sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyaran ekipler, çocukların güvenli şekilde ulaşımlarının sağlanması konusunda bilgi aktardı.

Ladik Atatürk İlkokulu’nda da öğrencilere eğitim veren timler, ‘Yayalar için 5 adımda güvenli trafik’ sloganıyla trafik kurallarının önemi, trafik işaret levhalarının anlamları, öğrenciler ve sürücülerin uyması gereken kurallar, okul taşıtında uyulması gereken kurallar ve emniyet kemeri konularını anlattı.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.