‘LİG YENİDEN BAŞLIYOR!..’

Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, cuma günü oynanacak Gaziantep FK maçı öncesi açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, Nuri Asan Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Hüseyin Eroğlu, “Bu hafta lig bizim için yeniden başlıyor. 11 yıl aradan sonra şampiyon olarak çıktığımız Süper Lig’de kalıcı olacağımıza herkes inansın. 5 maçta 1 puan almış bir takımın teknik direktörü nasıl oluyor da böyle güvenli konuşuyor diyenler olabilir. Gaziantep FK saygı duyduğumuz bir rakip ama yenebileceğimiz bir rakip” dedi.

‘KARAMSAR OLMAK NORMAL’
Antalyaspor maçında başlangıçta 2 net pozisyonu kullanamadıklarını hatırlatan Eroğlu, “Öne geçebilsek bambaşka bir oyun olacak, savunma oyuncumuzun uzaklaştırmaya çalıştığı top takım arkadaşının omzundan dönüp bomboş durumdaki oyuncunun önüne düştü ve mağlup duruma düştük. Futbol bu, hatalar oyunu ve böyle talihsizlikler yaşanabiliyor. Tabii ki takım skorlar üzerinden değerlendirilirse karamsar olmak normal, ancak ben teknik direktör olarak bütün anlattığım veriler üzerinden bakarak son derece umutluyum” ifadelerini kullandı.

ALTERNATİFLİ KADROMUZ VAR
“Emin olun ki, kazanmayı dünyadaki en iyi Samsunspor taraftarı kadar çok istiyoruz. Ve bu süreç inanıyorum bu maçla son bulacak” diyen Hüseyin Eroğlu, ayrıca şunları söyledi:

“Transferlerimiz belki aramızı geç katıldı ama oyun gücümüzü artırdılar. Coşkulu ve pozitif destekten 90 dakika vazgeçmeyen taraftarımızla çok daha iyi performanslar sergileyecekler. Rotasyonu yapmamdaki nedenlerden biri de yeni oyuncuları görmek. Derin ve alternatifli bir kadromuz var. Szumski ve Okan çok değerli ve güvendiğim iki kaleci. Okan Kocuk’u oynatmak sahadaki yabancı oyuncularla ilgili daha kolay tasarruf yapmamı sağlıyor. Okan’ı kesmem ondan vazgeçtiğim anlamına gelmiyor. Ağır eleştirilerle karşılaştı. Moral olarak daha üst seviyede olan Szumski o yüzden tercih ettim. Sezon boyu ikisine de önemli görevler düşecek.

İLK 10 HEDEFİNE ULAŞACAĞIZ
38 maçlık sezonun 5 maçı geride kaldı. Şehre, başkana, ekibime, oyuncularıma, taraftarlarımıza güveniyorum. Oyun olarak yenilseydik belki böyle bir şey olabilirdi ama fikstür dezavantajı, bazı oyuncularımız geç gelmesi iyi skorları geciktirdi. İlk 10′ hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Bir maç kazandıktan sonra akış tamamen lehimize dönecek.

SAMSUNSPOR TARAFTARI İÇİN…
13 takım evinde 13, 2 takım 4 maç oynamış. Biz 1 maç oynadık. Ve eğer taraftarınız Samsunspor taraftarı gibi itici güçse, evinde oynamanın ne kadar değerli olduğunu herkes anlar. Biz Gaziantep FK’ya karşı taraftarlarımızla birlikte 11 kişiden fazla oynayacağız. Samsunspor taraftarına geçen sezon bir söz verdik. Şampiyonluğu nisanda kazandık. Bu sene de hedefimiz ilk 10. Onu da yakalayacağız.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Vatan DAŞ dedi ki:

    Yazık oldu adam gibi adama, 3 maç daha sabredemediniz, aykutu sergeni değil fatih terimi getirseniz paklanmazsınız.Hadi rabırt yüksel paran oyunculara yetmiyor hocaya yetecek mi görelim.