‘MERHABA’ dedi!

Yılport Samsunspor, yeni sezonun ilk antrenmanını yaptı. Kırmızı-beyazlıların yeni teknik direktörü Mehmet Altıparmak, “Çok arzu ettiğimiz Süper Lig’e bu sene çıkacağız” dedi

Samsunspor yeni sezonun ilk antrenmanını Nuri Asan Spor Tesislerinde Teknik Direktör Mehmet Altıparmak yönetiminde gerçekleştirdi. Geçen sezondan sözleşmesi devam eden, yeni transferler ve kiradan dönen oyuncuların katıldığı 24 kişilik kadro ilk çalışmasını gerçekleştirdi.

56’INCI YIL GURURU
Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, antrenman sonrasında açıklamalarda bulundu. Samsunspor’un 56’ncı yıl dönümünü kutlayan Mehmet Altıparmak, “Bugün kulübümüzün 56’ncı yıl dönümü ve nice 56 yıllar dilerim. Bu sene amacımız 56’ncı yılını kutladığımız bu dönemde sezon sonu hedefimiz olan Süper Lig’e çıkmak. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Bugün ilk antrenmanımızı yaptık, 4-5 gün burada antrenman yaptıktan sonra testlerimizi de burada bitireceğiz. Sonra Erciyes ve Bolu iki tane kampımız. Bu kamplarda hem oyuncularımızın performansını yükselteceğiz hem de oyun taktiğimizi belirleyeceğiz. Hedefimiz ağustos ayında oynanacak sezonun ilk maçına hazır hale gelmek. Bu süre zarfında yeni transferlerimiz olacak, yeni gelenler ve gidenler olacak. İnşallah ligin ilk maçında hazır hale gelmiş kadromuzu sahada göreceğiz” dedi.

‘SÜPER LİG’E ÇIKACAĞIZ’
Bu sene Süper Lig’e yükseleceklerini dile getiren Altıparmak, “Bu sene Samsunspor’daki en büyük amacımız önce aile ortamını oluşturmak sonra da takım olmak. 1. amacımız bu. Takım olduğunuz zaman her şeyi daha kolay hallediyorsunuz. Onun için oyuncularıma da aynı mesajı verdim. Tüm Samsun’a da, ‘Başka Samsunspor yok, herkes Sammsunspor’un etrafında toplansın’ diyorum. Herkesin fikrine ve görüşüne saygımız var. Bizim yanımızda olsunlar. Hatalarımız olacak, zor günlerimiz olacak. Bu iş, birlik ve beraberlik işi. İnşallah bütün Samsun olarak kenetleneceğiz ve o çok arzu ettiğimiz Süper Lig’e bu sene çıkacağız” diye konuştu.

ESKİ VE YENİ KAYNAŞACAK
Halen 24 kişilik bir kadroları olduğunu söyleyen Mehmet Altıparmak, “Buraya girecek 4-5 transferimiz daha var. Onlar da girdikten sonra 28 kişilik bir kadro oluşturuluyor. Bu kadronun içine U19’dan da 4-5 oyuncu alacağız. Yaptığımız transferler var, eski oyuncularımız var. Hepsini kaynaştıracağız ve 28 kişilik kadro ile sezona başlayacağız. Yasin Öztekin’in uçağı yetişmediği için akşam uçağıyla gelecek. Vukan Savicevic’de Milli Takım kampındaydı. O nedenle birkaç gün özel izin verdik. Mathias Couruer, Gökhan Alsan ve Nadir Çiftçi’ye de 1 hafta izin verildi. Karşılıklı görüşmeler yapılıyor” dedi.

İHA

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.