MODERN BİR BAŞYAPIT!

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin(SAMDOB) repertuvarındaki yeni eserlerden biri olan İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin başyapıtı ‘Rigoletto’ operası, Samsun izleyicisi ile yeniden buluştu

Victor Hugo’nun ‘Kral Eğleniyor’ adlı oyunundan Francesco Maria Piave tarafından uyarlanan librettosuyla ve Giuseppe Verdi’nin ölümsüz notalarıyla ‘Rigoletto’ operası, sarayın kambur soytarısı Rigoletto’nun sarayın karmaşık ortamından korumaya çalıştığı kızı Gilda’nın yaşadığı trajik aşk hikâyesini konu alıyor.

BİR KEZ DAHA SAHHELENDİ
Samsun Devlet Opera ve Balesi başrejisörü Cenk Bıyık’ın modern reji yaklaşımıyla sahneye koyduğu ‘Rigoletto’ eserinin orkestra şefliğini Tulio Gagliardo Varas yaptı. 22 Mayıs 2023’te sezonun son temsilini gerçekleştirecek Rigoletto operası, bir kez daha Samsunlu sanatseverlerle buluştu.

Büyük beğeni ile izlenen son temsilde II Duca di Mantova rolünde Ufuk Toker, Rigoletto rolünde Caner Akgün, Gilda rolünde Hale Soner, Sparafucile rolünde Tuncay Kurtoğlu, Maddalena rolünde Ceren Mirza Küçük, Giovanna rolünde Merve Güzen, Il Conte di Monterone rolünde Murat Göçken, Marullo rolünde Utku Bayburt, Borsa Matteo rolünde Ulaş Kocatürk, Il Conte di Ceprano rolünde Cüneyt Erdoğan, La Contessa rolünde İpek İncekaş, Usciere di Corte rolünde Özgün Şengül, Paggio della Duchessa rolünde Umut Yavuz seyirciyi selamladı.

SON TEMSİL 22 MAYIS’TA
A.Seçil Küçükçelebi’nin başkemancı olarak yer aldığı Rigoletto, operasının 22 Mayıs 2023’te gerçekleştirecek sezonun son temsili için biletler biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir.

ETİKETLER: , , , , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.