Bafra Gazeteciler Cemiyeti kınama

Bafra Gazeteciler Cemiyeti, Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde bir fındık üreticisinin haberin yapan muhabiri engelleyen ve hakaret eden AK Parti ilçe Başkanı İrfan Kalaycı’yı kınadı

13.09.2017
A+
A-

Bafra Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali İhsan Başaloğlu kınama metninde şunları söyledi: 19 Mayıs ilçesinde bir fındık üreticisi, fındık fiyatlarını protesto etmek amacı ile AK Parti ilçe Başkanlığı önüne fındıkları dökerek eylem yapmak istemiş, bir muhabir arkadaş da bu eylemi görüntülerken, AK Parti ilçe Başkanı Avukat İrfan Kalaycı tarafından engellenmiş ve sözlü hakarete uğramıştır.

Gücünü Anayasa’dan alan ve tek amacı halkı bilgilendirmek olan gazetecilere fiili ve sözlü saldırıda bulunulması kabul edilir değildir, diyen Başkan Ali İhsan Başaloğlu,”Kaldı ki siyasetçilerin bu konuda daha duyarlı hatta toleranslı olması gerekmektedir.

İlçe Başkanı Avukat Kalaycı, hukuk bilmez ve tanımaz tavırlarla olayı görüntülemek isteyen muhabire engel olmuştur. Avukat Kalaycı bundan önce de düşüncesini ifade etmek isteyen kişilere bu şekilde davranmış hatta tahammülsüzlük göstererek dava dahi açmıştır.

AK Parti ilçe Başkanı İrfan Kalaycı’yı gazetecilere ve düşünce sahiplerine gösterdiği bu tahammülsüzlükten dolayı kınıyor, özre davet ediyoruz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.