MÜZEDE EĞİTİM!

Samsun Büyükşehir Belediyesi iş birliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Kültür ve Turizm Bakanlığı ile gerçekleştirilen ’Müzede Bir Gün’ projesi kapsamında 10 bin öğrenciye müzede eğitim verildi

Gençleri ve çocukları merkeze alan örnek yatırımları hayata geçiren Samsun Büyükşehir Belediyesi, kentin geleceğini gençlerle birlikte şekillendiriyor. Samsun’da lise ve üniversite hazıklık kursları, kütüphaneler, millet kıraathaneleri ve kültür merkezleri ile gençlere yönelik hizmetlere büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklar içinde yürüttüğü ‘Müzede Bir Gün Projesi’ ile de rekor sayıya ulaşıldı. 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflara yönelik olan proje ile öğrenciler müze kültürünü, kentin tarihi ile ilgili tüm detayları yaşayarak öğrendi. Proje kapsamında son bir yılda 10 bin öğrenciye müzede eğitim verildi.

‘ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ’
Her zaman çocukların ve gençlerin yanlarında olduklağunu söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Biz gençlerimizi ve çocuklarımızı sadece gelecek olarak değil, bugünümüz olarak da görüyoruz. Onlarsız bir Türkiye ve dünya düşünülemez. Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekten onların hayatlarını kolaylaştıracak önemli çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Farklı etkinlik ve aktivitelerle sosyalleşmelerine katkı vermeye çalışıyoruz. Her yaptığımız proje ve çalışmada onları hayata en iyi şekilde hazırlamanın gayreti içindeyiz. Gençlik Hareketi Projemiz ile gençlerimize şehrimizin tarih ve kültür gezileri düzenliyoruz” dedi.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.