Ne varsa yok ettik güzelden yana

29.06.2020
A+
A-

Oktay ZERRİN’in kaleminden..

Önce sevgiyi, saygıyı ve ahde vefayı sildik insanlık alfabemizden ve sonra devam ettik yanlışlılarımıza, yeni olumsuzlukları da katarak.
Ne varsa yok ettik güzelden yana her şeyi yıktık gönül hanesini, uzak tuttuk gönlümüzün bir tanesini; zil zurna eve geldik akşamları unutup da insan olma sorumluluğumuzu!
Önümüze gelene sayıp durduk. En basit davranışları; en çirkin gözüyle görüp, hemen ” ne oldu, ne bitti “demeden, yaka-paça, Allah ne verdiyse giriştik kavgaya, yaralamaya ve hatta öldürmeye!
Zaten ölmüş olan insanlığımıza bir darbe daha vurduk ve gözlerimiz, sevgiyi unutup, birbirimizi evde, yolda, sokakta; hem de insanların gözü önünde katlettik. Aslında katlettiğimiz sadece insanlar değil, insanlıktı!
En ufak bir serzenişten, yani buluttan nem kapıp; insanları ellerde bıçak, silah ve benzeri kesici, öldürücü aletlerle kovalayıp, acımasızca vurduk da vurduk. İnsanlar yetmedi ki; bu defa da masum sokak hayvanlarına, köpeklere, kedilere ve diğerlerine saldırdık.
Acımasızca tekmeledik masum hayvanları!
İnsanlığını unutan insanlarımız; yaşadığı yeri, adeta bir kan gölüne çevirdi ve hâlen de çevirmeye devam ediyor.
İyi de ne oldu bu güzel ( !) insanlara da, bu kadar şiddet ve vahşet, katliam delisi oldular!
Aynı apartmanda oturanlar; birbirlerine selamı, muhabbeti ve ev komşuluk gelip gitmelerini kestiler. Geçim derdini, ekonomik sorunları bahane ederek; adeta konu- komşuluk hak ve ödevleri sıfıra indi! Herkes kendine bir yol haritası çizmeye başladı ama bu başlangıç; maalesef komşuluk hak ve sorumluluklarımızı da olumsuz yönde çok etkileyip, gölgeledi!
Öyle bir hale geldik ki; bırakın komşuluğu; adeta birbirimizden şüphe eder, korkar bir hâle büründük. Gözlerimiz; birbirimize sanki sevgi yerine nefretle, kinle, öfkeyle ve şüpheyle bakar oldu! Bizi birbirimizden, insanlığımızdan kopardılar.
Yok, ettiler nerede bir güzel varsa!
Doğrusu yazılacak çok şeyler var da fazla zamanımız yok.
Zaten ne demek istediğimiz de sanırım anlaşılmış ve mesaj yerine ulaşmıştır sanıyorum.
Her bir gününüzün; güzel, huzurlu, sevgi ve saygı dolu, mutlu ve başarılı geçmesi, insan ve insanlık yolunda; olumlu adımlar atılması dilek ve düşünceleriyle,
Sevgiler ve saygılar sunarım.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.