Öğrencilerden esnafa ‘corona’ broşürü

Samsun Bafra Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmenleri nezaretinde okul çevresinde bulunan esnafa corona virüsü hakkında bilgilendirme çalışması yaptı

12.03.2020
A+
A-

“UYARI BROŞÜRÜ DAĞITTI”
Bafra Mesleki teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan corona virüsü hakkında okul çevresinde bulunan esnafa broşür dağıttı. Okul idaresi ve öğretmenler tarafından bastırılan virüsten korunma yollarını anlatan broşürlerde, el temizliğinin önemine dikkat çekildi. Vatandaşlara korona virüsünden korunmak için öksürük ve hapşırık sonrası, yemek hazırlamadan önce ve sonra, tuvalete girerken ve çıkınca, canlı ve ölü hayvanlarla temas sonrasında ellerin yıkanması uyarısında bulunuldu.

“SIK SIK ELLERİNİZİ YIKAYIN”
Ellerin sık sık yıkanması gerektiğinin vurgulandığı broşürde, ellerin en az 20 saniye boyunca yıkanması gerektiği, öksürük ve hapşırık esnasında ağzın ve burnun kağıt mendille örtülmesi gerektiği belirtildi. Öğrenciler kağıt mendilin bulunmadığı durumlarda ise dirsek içini kullanılması, kağıt mendil kullanıldığında da derhal çöp kutusuna atılması ve ellerin su ve sabunla yıkanması uyarılarını yaptı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.