RENK KATALIM!..’

Samsun’da 2017 yılında İşitme Engelliler Olimpiyatları’na hazırlık kapsamında olimpiyat renklerine boyanan evlerih tekrar elden geçirilerek TEKNOFEST’e de renk katmasını istendi

Samsun’da olimpiyat ateşi 5 yıl önce yandı. İzleri olimpiyat renklerine boyanan binalarda kaldı. O zamandan bugüne ilgi çeken bir görüntü sunan evler kent siluetini renklendirdi. Özellikle Samsun‘u yaz aylarında ziyaret eden tatilci ve turistler rengarenk evlerin olduğu mahallelere ilgi gösterdi.

DAHA CANLI BİR GÖRÜNÜM
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından boyasız ve sıvasız evlerin bakıma alınması kapsamında boyanan evler olimpiyat halkalarının rengi olan sarı, mavi, siyah, yeşil ve kırmızı renkleri ile eşsiz bir manzara sunuyor. Mahalle sakinleri zamanla deforme olan boyanın tazelenerek, binalarının daha canlı bir görünümle TEKNOFEST’e renk katmasını istiyor.

MUHTAR: DÖKÜLMELER OLDU
Cedit Mahalle Muhtarı Hasan Kaya, “Binalar o zaman rengarenk boyandı. Çok güzel oldu. Bir de vatandaşlarımızın da dikkatini çekiyor. Sırf bu renkli boyalı evleri görebilmek için buraları ziyaret ettikleri oluyor. Zaman geçtiği için ister istemez boyalar artık özelliğini kaybediyor. Dökülmeler oluyor, yağmur sularıyla boyalar atıyor. Tekrar aynı şekilde boyandığı takdirde hem turistik açıdan hem de vatandaşlarımızın evlerinin daha güzel daha hoş gözükmesine neden olacaktır” dedi.

Mahalle sakinleriyse 2017 yılında bu çalışmanın yapıldığını sarı, mavi, kırmız renklerle çok güzel bir görüntü oluştuğunu, boyaların yenilenirse çok daha güzel olacağını belirtti.
İHA

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.