‘ŞAMPİYONLAR’ İÇİN!..

Canik Belediyesi, ilçede spor alt yapısını güçlendirmeye yönelik yatırımlara ara vermeden devam ederken, spora ve sporcuya yönelik desteklerini sürdürüyor

‘ŞAMPİYONLAR’ İÇİN!..

Canik Belediyesi, düzenlediği ücretsiz spor okullarıyla ilçede binlerce çocuk ve genci sporla buluştururken, milli takıma birçok sporcu kazandırdı.

‘ŞAMPİYONLAR’ İÇİN!..

‘BİREYSEL SPOR SALONU YAPIMI BAŞLIYOR’
Spor alanında ilçeye fiziksel yatırımların devam ettiğini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İlçemizin spor alt yapısını güçlendirmeye yönelik yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda yeni spor tesislerini ve spor alanlarını ilçemize kazandırıyoruz. Mahallelerimizde halı saha kompleksleri ve açık hava spor alanlarının yapımını tamamladık. Bireysel spor branşlarıyla ilgilenen sporcularımızın gönül rahatlığıyla kullanacakları, çalışmalar ve eğitimlerin gerçekleştireceği Canik Bireysel Spor Salonumuzun yapım çalışmalarına başlıyoruz. En kısa sürede tamamlayıp gençlerimizin ve çocuklarımızın hizmetine sunacağız. Spora yönelik yatırımlarımız artarak devam edecek” dedi.

‘ŞAMPİYONLAR’ İÇİN!..

‘DÜNYA ŞAMPİYONLARI YETİŞİYOR’
İlçede gençlere ve çocuklara yönelik ücretsiz spor eğitimi verdiklerini dile getiren Başkan İbrahim Sandıkçı, “İlçemizde hayata geçirdiğimiz ‘Spor Hat’ ile gençlerimiz ve çocuklarımıza ücretsiz servis imkanı sağladık. Kendilerini kapılarının önünden alıyor, belediyemiz Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen eğitimlerin ardından tekrardan evlerine ulaştırıyoruz. Eğitimlerimizle her yaş grubundan binlerce profesyonel sporcu yetiştirdik. Birçok sporcumuzu ise milli takıma kazandırdık. Milli takımlarda dünya, Avrupa ve farklı şampiyonalarında ülkemizi temsil eden sporcularımız, dünya şampiyonluğu ve dereceler elde ederken, ülkemizde düzenlenen turnuvalarda birçok şampiyonluğa imza attı. Güçlü spor alt yapımızla, spora ve sporculara verdiğimiz desteklerle sporla iç içe bir nesil yetiştiriyoruz” dedi.

‘ŞAMPİYONLAR’ İÇİN!..

YETENEK TARAMASI YAPILIYOR
Öğrencilerin okullarda ziyaret edilerek sporun öneminin anlatıldığını belirten Başkan Sandıkçı, “Her bir evladımızın zihinsel ve bedensel gelişimi için mutlaka bir spor branşıyla ilgilenmesini ve bir spor branşını profesyonel olarak icra etmesini önemsiyoruz. Uzman eğitmen kadromuzla öğrencilerimizi okullarında ziyaret ediyor, farklı spor branşlarının tanıtımını yaparken, kendilerine spor yapmanın yaşamları için ne önemli olduğunu anlatıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yetenek taraması programımızla çocuklarımızı kendi ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak, bireysel ve takım sporlarına yatkınlıklarını belirleyip ilgili spor branşlarına yönlendiriyoruz” diye konuştu.

‘ŞAMPİYONLAR’ İÇİN!..

AMATÖRE DESTEK
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede amatör spor kulüplerine yönelik desteklerin devam ettiğini de belirtti.

‘ŞAMPİYONLAR’ İÇİN!..

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.