Samsun İl Sağlık Müdürlüğü uyardı! Suçtur - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü uyardı! Suçtur

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya üzerinden koronavirüsle ilgili paylaşım yapan bir twitter kullanıcısına mesaj yoluyla uyarıda bulundu.

Bu haber 20 Mart 2020 - 11:39 'de eklendi.

 Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nün gönderdiği mesajda, “İnsanlarda panik ortamı oluşturacak, resmi makamlar tarafından açıklanmayan, yanıltıcı bilgileri sosyal medya üzerinden paylaşmak kanuni olarak suçtur.” ifadelerine yer verildi.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya üzerinden koronavirüsle ilgili paylaşım yapan bir twitter kullanıcısına twitter üzerinden mesaj yoluyla uyarıda bulundu.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü bir kullanıcıya gönderdiği mesajda, “Sayın yetkili, İnsanlarda panik ortamı oluşturacak, resmi makamlar tarafından açıklanmayan, yanıltıcı bilgileri sosyal medya üzerinden paylaşmak kanuni olarak suçtur Bu paylaşımların silinmemesi durumunda, Eminiyet Genel Müdürlüğü’ne tarafımızdan bildirim yapılmaktadır. Lütfen kamu haberciliği sorumluluğu içinde Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamaları dikkate alarak paylaşımlarımızı yapalım. Bu kritik dönemde bize destek olarak bu paylaşımları kaldırmanızı talep ediyoruz. ” ifadelerine yer verildi.