Samsun İLKADIM’da ‘KURBAN’ kampanyası!

Samsun’da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Kurban paylaşmak demektir. ‘Kurbanınız Sevince Dönüşsün’ sloganıyla başlattığımız kampanya ile kurbanlarınızı ihtiyaç sahibi ailelere biz ulaştıralım” dedi

Samsun’da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, paylaşmanın, yardımlaşma, paylaşma gibi toplumsal birlik ve beraberlik ile ihtiyaç sahibi aileleri sevindirecek ‘Kurbanınız Sevince Dönüşsün’ kampanyasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

HERKESİN HİSSESİNE İYİLİK DÜŞSÜN
Kampanyanın, ilçede belirlenen 4 binin üzerindeki ihtiyaç sahibi ailenin yüzünü güldüreceğini söyleyen Başkan Demirtaş, “Bu bayramda da herkesin hissesine iyilik düşmesini istiyoruz. Şeffaf ve oturmuş bir sistemle vekâletle kurban kesmek isteyen hemşerilerimizin kurbanlarını keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı düşünüyoruz” dedi.

BAĞIŞÇILAR ADINA KESİM
Pandemi dolayısıyla sosyal mesafenin büyük önem taşığını hatırlatan Demirtaş, “emşerilerimizden ricamız güvenilir bir şekilde sağlıklı bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirmelerini istiyoruz. Kurbanın temel öğesi paylaşmak. Kurban ibadetini başlatmış olduğumuz kampanya aracılığıyla yerine getirmek isteyen hemşerilerimiz ister getirdiği hissesi ile isterse de kurbanlık bağışlayacak olan vatandaşlarımız için küçük baş kurban veya büyükbaş kurban hisselerinin kesimlerin yapacağız. 23 Temmuz akşamı bitecek olan kampanyamıza Sosyal Yardım Müdürlüğümüz üzerinden ya da yardım hattımızdan bizlere ulaşarak bağış yapmak isteyen vatandaşlarımızdan vekaletlerini de alınarak kalpleri mutmain bir şekilde kurban ibadetlerini yerine getirmiş olacağız” diye konuştu.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.