SAMSUN MMO’DAN ‘GÜVENLİ’ KONTROL!

Samsun’da 19 Mayıs Belediyesi ile Makina Mühendisleri Odası(MMO) arasında ‘Asansör Periyodik Kontrol Protokolü’ imzalandı

SAMSUN

Samsun’da Makina Mühendisleri Odası(MMO) ile 19 Mayıs Belediyesi arasında, ilçe sınırları içinde yer alan tüm asansörlerin periyodik kontrollerinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılması amacı ile protokol imzalandı.
Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ile MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan arasında imzalanan protokol gereği, ilçedeki tüm asansörlerin periyodik kontrolleri MMO tarafından yapılacak.

 SAMSUN

VATANDAŞIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ İÇİN
4 Mayıs 2018 tarihli ve 30411 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Asansörlerin Periyodik Kontrol Yönetmeliği’ ve 13 Eylül 2022 tarihli ve 31952 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ hükümleri gereğince 19 Mayıs Belediyesi, ilçe sınırları içinde yer alan asansörlerin güvenli ve işletme yönünden TS EN 81-80, TS EN 81-1, TS EN 81-1+A3 ve TS EN 81-20 standartlarına göre uygun çalışıp çalışmadığının tespiti, tescil ve periyodik kontrolleri için anlaşma yaptı. Belediye bu kapsamda, vatandaşların can ve mal güvenliği ile asansörlerin işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığının tespiti için MMO Samsun Şubesi ile 5 yıllık protokol imzalandı.

 SAMSUN

KAZALAR, ETKİN DENETİM İLE ÖNLENİR
İmzalanan ‘İnsan ve Yük Asansörlerinin Yıllık Periyodik Kontrolleri’ protokolü ile ilgili olarak basına bilgi veren MMO Başkanı Kadir Gürkan, “Güvenli Kent Güvenli Yaşam sloganımız altında yürüttüğümüz çalışmalarımıza 19 Mayıs Belediyesi ile yapılan protokol ile bir yenisini daha ekledik. Asansörler, güncel hayatımızda yoğun kullanılan dikey bir ulaşım aracıdır ve olası kazaların önüne geçebilmek de ancak etkin bir denetimle mümkün olacaktır” dedi.

TOPALOĞLU: GÖNÜL RAHATLIĞI İÇİNDEYİZ
Belediye Başkanı Osman Topaloğlu da, ilçede son zamanlarda inşa edilen tüm yeni binaların asansörlü olduğuna dikkati çekerek, “Gelişen ve değişen 19 Mayıs ilçemizde artan inşaat yoğunluğu ile birlikte binalarımızda yapılan asansörlerin bakımı ve denetlenmesi de ayrı bir önem kazandı. Son derece önemsediğimiz asansörlerin yıllık periyodik kontrollerini uzman ellere emanet etmenin gönül rahatlığı içerisindeyiz” diye konuştu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.