Samsun Opera ve Bale’den ‘SANAT, İYİLEŞTİRİR!..’

Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB) sanatçılarının deprem bölgesindeki turları devam ediyor. Samsun’un giden ekip son olarak depremzede çocuklar için Osmaniye ve Adıyaman’daydı

Samsun Opera ve Bale'den 'SANAT, İYİLEŞTİRİR!..'

19 Şubat’ta deprem bölgelerindeki depremzede çocuklar için farklı şehirleri kapsayan özel bir turneye çıkan Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB), Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye ve Adıyaman’da 4 gün boyunca pek çok temsil gerçekleştirdi.

ÇADIRLARDA, SAHALARDA, BAHÇELERDE…
Osmaniye Tosyalı Spor Kompleksi Çadır Kenti’nde yapılan temsilde birçok çocuğa ulaşma şansı yakalayan SAMDOB’un 15 kişilik turne ekibi, deprem bölgesinde şartların elverdiği ölçüde ‘Eni’nin Kalbi’ adlı çocuk operasını sahneliyor.
Çadırlarda, basketbol sahalarında, okul bahçelerinde, spor komplekslerinde ve açık alanlarda yapılan temsillerde SAMDOB koro sanatçıları Hande Anar Kocatürk, Ulaş Kocatürk, Metin Bayram, Serap Bölek ve Melisa Ezer depremzede çocuklara eğlenceli bir oyunla ve sanatın iyileştirici gücüyle destek veriyor.

ADIYAMAN’DA ÇOCUKLARIN YÜZLERİ GÜLDÜ
Daha sonra Adıyaman’a geçerek Adıyaman 1 No’lu Çadır Kent’te depremzede çocuklarla buluşan SAMDOB, aynı gün Adıyaman İl Halk Kütüphanesi’nin bahçesinde bir temsil daha yaparak depremzede küçüklerin yüzünü güldürmeyi başardı.

Adıyaman’dan yeniden Gaziantep’e geçecek olan ‘Eni’nin Kalbi’ ekibi, turne programını Malatya’da tamamlayacak.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.