Samsun Opera ve Balesi’nde ALKIŞLAR ‘FİGARO’YA!

Klasik müziğin büyük ustası Mozart’ın en ünlü opera eserlerinden Figaro’nun Düğünü, bir kez daha Samsunlu sanatseverlerden tam not aldı

Samsun Opera ve Balesi'nde ALKIŞLAR 'FİGARO'YA!
12.03.2023
A+
A-

Dünya sahnelerinin en beğenilen opera eserlerinden biri olan Wolfgang Amadeus Mozart’ın ‘Figaro’nun Düğünü’ operası, Yiğit Günsoy’un rejisi ve Kıvanç Tepe’nin orkestra şefliğinde Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB) koro, orkestra ve bale sanatçıları tarafından sahnelendi.

FİGARO, SUSANNA VE KONTES…
11 Mart 2023 Cumartesi akşamı Aydın Gün Salonu’nu dolduran izleyicilerden tam not alan ‘Figaro’nun Düğünü’nde olaylar İspanya’da Almaviva Kontu’nun sarayında geçer. Rosina, Kont Almaviva ile evlenip Kontes olmuştur ancak Kont artık uşağı olan eski berberi Figaro’nun sevgilisi Susanna’yı etkilemeye çalışmaktadır. Figaro, Susanna ve Kontes, birlikte bir entrika hazırlayarak Kont’unçapkınlıklarını ortaya çıkarmaya karar verirler.

Cumartesi akşamı gerçekleşen temsilde Figaro rolünü Umut Tarık Akça, Kont Almaviva rolünü Hasan Çelik, Kontes rolünü Eda Bingöl Gürkan, Susanna rolünü Sezgi Elhüseyni, Cherubino rolünü Leyla Ceren Koç, Marcellina rolünü Esra Arslantürk, Bartolo rolünü Eray Dönmez, Basilio rolünü Volkan Binerbay, Don Curzio rolünü Ulaş Kocatürk, Antonio rolünü Berkcan Beniç, Barbarina rolünü ise Derya Belevi seslendirdi.

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.