Samsun OPERA’da MUHTEŞEM GECE!

Yüzyıllardır sahneleri süsleyen eserler SAMDOB’un Gala Konseri ile Samsunlu sanatseverlerin bir kez daha beğenisine sunuldu

16.10.2020
A+
A-

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), yüzyıllar önce bestelenen, güncelliğini ve özgünlüğünü ilk günkü gibi koruyan, her biri dönemine damga vurmuş operalardan bölümlerin sunulduğu ‘Gala Konser’ ile sanatseverlerin karşısına çıktı.

SOLİSTLERDEN MUHTEŞEM PERFORMANS
SAMDOB, sosyal mesafe kuralı gözetilerek 1,5 metre arayla yapılan koltuk dizilimiyle Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu’nda ‘Gala Konser’ gerçekleştirdi. Piyanist Nona Tsutkiridze’nin eşliğinde gerçekleşen konserde solistler, soprano Elif Demir, Ecem Topçu, mezzo soprano Ceren Mirza Küçük, tenor Yunusemre Kemal Sönmez, basbariton Yağmur Oksayoğlu ve bas Özgür Çevik sahne aldı.

CARMEN’DEN FİGARO’NUN DÜĞÜNÜ’NE
SAMDOB Koro Şefi Raushan Baigulakova’nın yönetiminde gerçekleştirilen konserde SAMDOB Korosu da yer aldı. Konserin ışık tasarımını ise Oğuz Murat Yılmaz gerçekleştirdi. Yüzyıllar içinde özgünlüğünü kaybetmeyen eserlerin seslendirildiği konserde, Verdi’nin “Rigoletto” ve “Il Travatore” operası, Lehar’ın “Tebessümler Diyarı” opereti, Kalman’ın “Die Csardasfürstin” opereti, Bizet’in “Carmen” operası, Mozart’ın “Cosi Fan Tutte” ve “Figaro’nun Düğünü” operaları, Donizetti’nin “Don Pasquale” komik operası, Gounod’un “Faust” ve Puccini’nin “La Boheme” operalarından bölümler sunuldu.

NAZIM HİKMET SÜRPRİZİ
Unutulmaz eserlerin yanı sıra konserde Cahit Şaher’in, Nazım Hikmet’in “Lambayı Yakma Bırak” şiirine bestelediği şarkısı da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.Toplam 134 kişinin katılabildiği konser, sanatseverlerin ilgisini çekti.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.