Samsun’da Tango Rüzgarı Esiyor

Samsun’da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren bir sanat merkezi tarafından başlatılan ‘Tango Eğitimleri’ büyük ilgi görüyor

18.09.2018
A+
A-

Samsun’da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren ‘tek sanat kurumu’ olan Pera Sanat’ın başlattığı tango eğitimleri büyük ilgi görmeye devam ediyor. Tango dansçısı ve eğitmenleri Ezgi Turmuş Binici ile Ezgi Sarıkaya tarafından verilen eğitimlere katılanlar Arjantin’in bu büyülü dansıyla unutulmaz anlar yaşıyor

“KAPIMIZ HERKESE AÇIK”

Tangonun bir kültür olarak yaşanması ve yaygınlaşması için çeşitli etkinlikler düzenlediklerine belirten Ezgi Turmuş Binici, “Tango bilen, öğrenmek isteyen herkese kapımız açık. Tekrar etmek isteyenleri, izlemek isteyenleri davet ediyoruz. Aynı zamanda tango gecesi düzenliyoruz. Samsun da, Tangoya olan ilgi memnuniyet verici” dedi.

SAMSUN SOKAKLARIN DANS

Tango gecelerine tüm Samsun’u davet eden Ezgi Sarıkaya ise, “Pera Sanat’ın bünyesindeki eğitmenler olarak sokakta dans ettik ve hafta sonları müsait bir zaman diliminde sokakta dans etkinliği düzenlenmeye devam edeceğiz. İnsanların tepkisi çok güzel. Onlar keyifle izlediği için ve biz de keyifle dans ettiğimiz için bunu sürekli hale getirmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Sanat merkezinin sahibi iş adamı Adnan Yılmaz da, “Yaklaşık 25-30 yıl kadar tiyatro geçmişim oldu. Dolayısıyla sanata yatkın bir kişiliğim olduğu için 3 yıl önce Pera Sanatı eşim ile birlikte hayata geçirdik. 40, 50 öğrenciden, bugün 400 öğrenciye kadar ulaştık. Branş sayımız ise 20’yi geçti. Türkiye çapında tanınan bir kurum haline geldik. Sanat adına yaptıklarımızın Samsunlular tarafından benimsenmesi bizlere güç veriyor” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.