DÖRT NALA!

Samsun’un Canik İlçesi’nde belediye tarafından düzenlenen Rahvan At Yarışları büyük heyecana sahne oldu

Rahvan At Yarışları büyük heyecana sahne oldu

Samsun’da kültürel mirasların yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla bir çok program düzenleyen Canik Belediyesi, ilçede yetişen, rahvan atlar arasında çevikliği ve kendine ait yapısıyla ön plana çıkan Canik Atları’nın tanıtılması ve ata sporu rahvan biniciliğin yaşatılması amacıyla da Rahvan At Yarışları Festivali düzenledi.

Rahvan At Yarışları büyük heyecana sahne oldu

ÖZEL VE ANLAMLI ETKİNLİK
30 ilden 96 binicinin katıldığı ve 9 farklı kategoride büyük heyecana sahne olan yarışlarda, derece elde eden biniciler ödüllerin sahibi oldu. Yarışlarda derece elde eden binicilere ödüllerini takdim eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik atlarının bilinirliğini arttırmak ve ata sporu rahvan biniciliğin yaşatılması adına ilçede çok özel ve anlamlı bir programa imza attıklarını söyledi.

Rahvan At Yarışları büyük heyecana sahne oldu

AT KÜLTÜRÜ VE GELENEKLER
Türk milletinin hayatında atın özel bir yeri olduğunu söyleyen Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Düzenlediğimiz bu güzide festivalimizle, geçmişten günümüze tarihi öneme sahip olan at yetiştirme kültürünü ve geleneklerimizi yaşatmak adına büyük bir adım attık. Canik Atları’nın ve rahvan atların tanıtılmasına, nesillerimizin ata sporumuz rahvan biniciliğine olan ilgililerini artırmaya yönelik katkı sunmuş olduk” dedi.

Rahvan At Yarışları büyük heyecana sahne oldu

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.