Samsun’da Gelecek Partisi krizi

02.02.2020
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 2016 yılında trafiğe kapatılarak ‘cadde AVM’ şeklinde düzenlenen İstiklal Caddesi’ni tekrar eski haline getirmek için çalışma başlattı. Trafiğe açılacak olan caddenin kenarındaki saksılarda yer alan yaprak simgeleri Gelecek Partisi’nin logosuna benzediği için bir gecede toplatıldı.

Samsun eski AK Parti’li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde yaklaşık 25 milyon lira harcanarak kapatılan İstiklal Caddesi’nin 700 metrelik kısmı, yeni AK Parti’li başkan Mustafa Demir tarafından trafiğe açıldı. Belediye ekipleri caddede oturma banklarını kaldırıp araç yolu ile kaldırım arasına saksılar yerleştirdi.

YAPRAK TARTIŞMASI

Caddenin yeniden trafiğe açılması için çalışmaları Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından devam ettirilirken, cadde üzerine konulan beton saksıların üzerine işlenen ‘çınar yaprağı’ logoları dikkat çekti. ‘Çınar yaprağının’, AK Parti’den istifa ederek Gelecek Partisi’ni kuran eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun partisinin resmi logosuna benzemesi AK Parti’lileri kızdırdı.

ANKARA’DAN TALİMAT:KALDIRIN

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşen AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tepkiler üzerine saksıların toplatılması talimatını verdi. Bir gecede toplanan çınar yapraklı saksıların yerine, üzerinde kentin simgesi ve Atatürk heykeli logosu bulunan saksılar konuldu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.