Samsun’da ‘SEMT PAZARLARI’na baskın

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde zabıta ekipleri semt pazarlarında denetim yaparak tartı ayarlarını kontrol etti

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereğince terazi denetimi, etiket denetimi ve pazarcıların pazar standartlarına uygun hareket edip etmediklerini denetledi. Denetimde ölçü ve tartı aletlerinin damga süreleri ve terazi doğrulukları denetimleri hassasiyetle incelendi.

VATANDAŞIN HAKKINI KORUYORUZ
Pazar esnafın kullandığı ölçü ve tartı aletlerinin kontrolünün rutin olarak yapıldığını hatırlatan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Ekiplerimiz sadece terazileri değil hijyen ve diğer konularda da pazar yerlerinde denetimler gerçekleştiriyor. Yapılan denetimler ile vatandaşlarımızın hem sağlığını korunması hem de maddi açıdan zarar görmesinin önüne geçmek için bu denetimler gerekli” dedi.

‘ESNAFIMIZA GÜVENİYORUZ AMA…’
“Biz tüm esnafımıza güveniyoruz” diyen Demirtaş, “Art niyetli esnafımız yok ancak bazı durumlarda tartılar bozulabiliyor. Bunu tespit etmek amacıyla bu tür uygulamalara devam ediyoruz. Bu kapsamda şeffaf bir uygulamayla ilçe sakinlerinin daha güvenli alışveriş yapmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Halkımızdan ve esnafımızdan ricamız bizlere yardımcı olmalarıdır” diye konuştu.

 

Elif SEKMEN

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.