SAMSUN’DA ROMANLAR GÜNÜ!

Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Roman vatandaşlara övgüler yağdırırken Vali Zülkif Dağlı da gençler için halk eğitim bünyesinde kurslar açılacağını müjdeledi

Samsun Valiliği, ‘8 Nisan Dünya Romanlar Günü’ nedeniyle Bafra İlçesi’nde iftar programı düzenledi. Bafra’da ikamet eden Roman vatandaşların katıldığı yemekte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, önemli açıklamalarda bulundu.

KARAASLAN: ROMANLAR, BAHAR MEVSİMİDİR
Çiğdem Karaaslan, sözlerine,.“Hepimizin hayatında yaşadıkları ve dertleri var ama bana sorsanız ‘Romanlar en çok hangi mevsime benzer’ diye ben de ‘bahar’ derim. Bahar gibidir Romanlar. Rengarenk çiçekler açar. Baharda aşırı yağışlar olur, yemyeşildir, rengarenktir” diyerek başkadı.

‘OKUYUN, ÇALIŞIN, ÜLKEYE KATKI YAPIN’
Artık Türkiye’de ayrımcılıktan, ötekileştirmekten, yok saymaktan bahsedilmediğini belirten Karaaslan, “Kötü örnekler yok mu? Elbette vardır. Bunu sıfırlayamazsınız. Dünyanın hiçbir yerinde sıfırlanmaz ama bunu minimuma indirmek için çok büyük bir mücadele veriyoruz. Bundan sonra da benim en büyük dileğim, güzel yavruların çok daha güzel eğitim alarak hem devlette hem kamuda, özel sektörde daha fazla noktalarda hayatlarını devam ettirmelerini sağlamak. Okusunlar çalışsınlar, ileride bu ülkeye en büyük katkıyı da onlar yapsınlar. O yüzden Romanlar bizim can yoldaşımızdır. Eksiğimiz gediğimiz olabilir ama samimiyetimizden asla şüphe etmez. O yüzden samimiyetimizle bu dertlerle ilgilenmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

DİKİŞ NAKIŞ VE MÜZİK KURSLARI AÇILACAK
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı da konuşmasında şunlara değindi:

“Gençlerimize biraz daha fazla eğileceğiz, çocuklarımıza eğitim anlamında biraz daha fazla eğileceğiz. İş imkanlarını arttırmak için hep birlikte biraz daha uğraşacağız. Bunları yaparsak daha da mutlu oluruz. Bunları da yine bizim himayemizde ilçe kaymakamız ve belediye başkanımızın önemli bir rol almasıyla güzel mekanlar oluşturacağız. Çocuklarımızın spor yapabilmeleri için özel bir mekan oluşturacağız. Eğitimle ilgili bayanların Kuran kursu, halk eğitim gibi dikiş, nakış tekstilde çalışma üzerine eğitimler için mekanlar oluşturacağız. En becerikli olduğunuz bizim hiçbir zaman yapamayacağımız müzisyenlik aletlerini çalma konusunda daha fazla kurslar açacağız halk eğitim bünyesinde. Geleneksel müzisyen olmanın dışında güzel sanatlar liselerine sevk etmekle ilgili eğiteceğiz.”

İftara AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç da katıldı.


İHA

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.