Samsun’da SAĞANAK felaketi

Samsun’da sağanak yağış sonrası bazı caddeler ve bulvarlar adeta göle döndü. Rögarlar taştı, trafik tıkandı, hayat felç oldu

02.06.2021
A+
A-

Samsun’da saat 11.00 sıralarında etkili olan yoğun yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Bardaktan boşalırcasına yağan yağmur, şehrin bazı noktalarında su birikintileri oluşturdu. Bazı caddeler dereye dönüştü.

KENT MERKEZİNDE ÇAMUR BİRİKİNTİLERİ
Saathane Meydanı, Gazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Belediyeevleri, İstasyon ve Kale mahallerinde çamur ve su birikintileri oluştu. Belediye ekipleri, şiddetli yağış sonrası tıkanan rögarları açmak ve yağmur suyunu tahliye etmek için seferber edildi.

METEOROLOJİ’DEN UYARI ÜSTÜNE UYARI
Öte yandan Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Samsun ve çevresinde gök gürültülü sağanağın devam edeceğini belirterek, ani su ve sel baskınlarına karşı tedbirli olunması uyarısında bulundu. Samsun’da sağanak nedeniyle rögarlar taştı, trafikte aksamalar oldu.

SAMSUN GÖLE DÖNDÜ: Yaklaşık 40 dakika devam eden yağış sonrası şehrin birçok noktasında ana arterler suyla doldu. Araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Yağışın durmasıyla birlikte sular çekilmeye başladı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.