SAMSUN’DA ‘ZAM’ İSYANI!

Dönem Sözcüsü Bulut, “İktidar, TÜİK ve yandaş konfederasyonun yarattığı girdap ile emekçiler karın tokluğu dahi diyemeyeceğimiz bir sefalet ücreti ile yaşamaya çalışmaktadır” dedi

SAMSUN'DA 'ZAM' İSYANI!
12.01.2023
A+
A-

Samsun’da memur ve emeklilere yapılan son zam oranlarına tepkiler dinmek bilmiyor. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu(KESK) üyesi bir grup, Samsun’da bir araya gelerek yapılan son zamları eleştirdi.

SAMSUN'DA 'ZAM' İSYANI!

SAHTE TÜİK RAKAMLARI
Kamu emekçilerinin AK Parti iktidarı döneminde sürekli kaybeden taraf olduğunu, alım gücünün her geçen yıl daha da eridiğini savunan KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Niyazi Bulut, yaptığı basın açıklamasında, kısaca şu görüşleri dile getirdi:

“İbretlik bir iktidar ve yandaş sendikacılık ile karşı karşıyayız. 6,5 milyon kamu emekçisi ve emekli, yandaş konfederasyonların ve iktidarın sahte enflasyon rakamlarını bir kuruş aşmayan TİS mutabakatlarının bedelini yıllardır ödemeye devam etmektedir. Cumhurbaşkanı’nın sahte TÜİK rakamlarının üzerine birkaç puan koymaktan ibaret ‘müjdesinin’ yaşadığımız gerçek enflasyon ve alım gücünün erimesinin karşısında hiçbir karşılığı yoktur.

ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARIYORLAR
En küçüğünden en yaşlısına, işsizinden çalışanına, öğrencisinden esnafına kadar tüm halk TÜİK rakamlarının yalan, yoksulluğun gerçek olduğunu bizzat yaşayarak görmektedir. İşte bu yüzdendir ki, her gün şapkadan tavşan çıkarırcasına açıkladıkları ‘müjdelere’ rağmen ücretler ve alım gücü eridikçe erimektedir.

‘OMUZ OMUZA MÜCADELE’ ÇAĞRISI
İktidarın sermayeden yana politikalarının ağır sonuçlarını yaşayan tüm kesimlerle birlikte mücadele ederek insan onuruna yaraşır bir yaşamı inşa edeceğiz.
KESK olarak, iktidarlardan icazet beklemek yerine her zaman olduğu gibi tüm kamu emekçilerini ve emeklileri bugünün acil talebi olan en az asgari ücret artışı talebine olduğu kadar, en temel talebimiz olan insanca yaşamaya yetecek yoksulluk sınırı üzerinde ücret talebine sahip çıkmak için omuz omuza vermeye çağırıyoruz.”

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.