Samsun’dan Diyarbakır’a ‘MODERN’ YATIRIM!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’ın Hani İlçesi’ne modern hayvan pazarı kazandıracak

Samsun

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ‘Kardeş Şehir’ olduğu Diyarbakır’ın Hani İlçesi’ne yatırım yapacak. Geçen yıl haziran ayında ilçeyi ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ile belediye bürokratları, hizmete büyük ihtiyaç duyulan Hani ve Çermik ilçelerinde yapılacak projeler hakkında yetkililerle görüş alışverişinde bulundu.

Samsun

BÖLGEDE HAYVANCILIĞI CANLANDIRACAK
Vatandaşların geçimlerinin yüzde 80’inini tarım ve hayvancılıktan sağlaması sebebiyle Hani’de hayvancılığı canlandırmak amacıyla hayvan pazarı yapmaya karar veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, 12 bin 110 metrekarelik alanda hayata geçecek projeye ilişkin hazırlıklarını tamamladı. Hani’nin sosyo ekonomik açıdan kalkınmasına önemli katkılar sağlayacak projede 8.5 metrekarelik karantina ahırı, 15 metrekarelik yem deposu, 25 metrekarelik gübre depolama alanı, 72 metrekarelik su deposu, 250 ve 500 kişilik olmak üzere toplam 108 metrekarelik foseptik, 60 metrekarelik dezenfeksiyon havuzu, bin 493 metrekarelik badok binası, 91 metrekarelik adak satış binası, 25 metrekarelik güvenlik ve kontrol binası, 204 metrekarelik idari bina ve 697 metrekarelik otopark alanı bulunuyor.

Samsun

BAŞKAN DEMİR: PROJEYİ ÖNEMSİYORUZ
Diyarbakır’ın Hani ilçesine yapacakları hayvan pazarı projesinin ilçe ekonomisi için önemli olduğunu ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Hani ilçesi devletimizin yaptığı yatırımlar sayesinde giderek büyüyor ve gelişiyor. Biz de kardeş şehrimiz Diyarbakır’ın yanında olup, ilçeye çok şık ve modern bir canlı hayvan pazarı yapacağız. Çünkü hayvancılıkla uğraşılan ilçenin hayvan pazarı olmaması düşünülemez. İnşallah ihale sürecinin ardından proje start alacak” dedi.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.