SAMSUNLU DAHİ BÜYÜLEDİ!

Samsun’da, henüz 11 yaşında olan piyanist Yiğit Yüksel, ilk profesyonel konserine 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında çıktı ve sanat severlere piyano resitali sundu

Samsun’da piyanist Yiğit Yüksel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ekinlikleri kapsamında piyano resitali sundu. Henüz 11 yaşında olan ve ilk profesyonel konserine çıkan küçük piyanist, 1 saat süren konserde 10 eser çaldı. Konserde sahneye konan iki eserde piyanist Yiğit Yüksel’e Samsun Klasik Türk Moziği Korosu’ndan İzzet Tekeli solist olarak eşlik etti.

ADAGİO CANTABİLE’DEN
KURTULUŞ BALADI’NA
Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB) Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu’nda düzenlenen ve sanat severlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde piyanist Yiğit Yüksel, Emanuel Bach’ın ‘Solfeggietto C Minor’, Ludwin van Beethoven’in ‘Allegro di Molto e Con Brio’, ‘Adagio Cantabile’, ‘Rondo’, Tevfik Guliev’in ‘Yalgızam, Nüşabe Muradova’nın ‘İntizar’ adlı eserlerini çaldı. Küçük piyanist ayrıca kendi bestelediği ‘Kurtuluş Balladı’nı da sahneye koydu.

TEŞEKKÜR KONUŞMASI
Samsunlu olduğunu, Kurtuluş Savaşı’nın sembol şehri Samsun’da ilk konserini 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında vermek istediğini belirten Yiğit Yüksel, bu sebeple de konserin temasını ‘Kurtuluş 1919’ olarak belirlediklerini söyledi. Küçük piyanist, konser için salona gelen sanat severlere, kendisini yetiştiren hocalarına ve organizasyonda görev alan herkese teşekkür etti.

Nisanur ÖZYURT

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.