SAMSUNLU GENÇLERDE HEYECANLI BEKLEYİŞ!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandıracağı ve Karadeniz’de ilk olacak ‘Bilim Merkezi ve Planetaryum’ inşaatının yüzde 75’i tamamlandı. Başkan Mustafa Demir, “Gençlerimizle birlikte merkez için artık gün sayıyoruz” dedi

Samsun- Ordu karayolu Gelemen mevkiinde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) iş birliği ile kente kazandırılan Karadeniz Bölgesi’nin ilk Bilim Merkezi ve Planetaryum projesinde inşaat tüm hızıyla sürüyor. 12 bin metrekare büyüklüğündeki proje, toplamda 27.3 milyon TL’ye mal olacak. Çelik konstrüksiyon üzerinde son sistem teknolojik alt yapısı ile Türkiye’nin en iyisi olacak planetaryumun yüzde 75’lik kısmı tamamlandı.

7’DEN 70’E HERKES İLGİ DUYACAK
Bölgeyi her açıdan ihya edecek olan proje içerisinde bilime, teknolojiye ve inovasyona ilgi duyan gençler için her ayrıntı özel olarak tasarlandı. Hizmete açıldığında 7’den 70’e herkesin ilgi duyacağı bilim merkezinde gençlerin kendilerini tanımaları, hayallerini gerçekleştirmeleri, tasarlamaları ve üretmeleri için her olanak sunulacak. Bunun yanı sıra botanik bahçesi, alışveriş merkezi ve otel gibi yaşam alanı oluşturulacak merkez, özellikle eğitim çağında olan çocuklara kendi alanlarında eğitim hayatlarına çok büyük katkı sağlayacak. Yapı içerisinde aynı zamanda eğitim seminerleri verilebilecek toplantı salonu ile yurt içi ve yurt dışı sergilerin yapılacağı bir sergi alanı yer alacak.

BÜYÜKŞEHİR GENÇLERİN YANINDA
Projenin kendileri adına yapılan en güzel yatırım olduğunu ifade eden gençler ve aileleri de sabırsızlıkla hizmete açılmasını beklediklerini dile getirdi. Öğrenci olan Fatmanur Gemi, “Okulda bazı şeyleri teorikte görüyoruz ama uygulamada görmek bambaşka bir şey. Bu merkezler sayesinde ufkumuzun daha da gelişeceğini düşünüyorum. Biz gençler için çok güzel bir proje diye düşünüyorum. Büyükşehir gençlerin yanında. Çok teşekkürler. Açılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ
Orçun Muhammet Çürtük ve Mahmut Keşli de, “Her yerde görüyoruz. Samsun geleceğin şehri diye. Gerçekten bizlerin geleceği için atılan bu adımlar çok güzel. Merkezin açılmasını dört gözle bekliyoruz. Yolculuk yaparken de görüyoruz. İnşaatı çok hızlı sürüyor. Bizlerin bilime olan ilgisini artıracağını düşünüyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz” diye konuştu.

GENÇLER İÇİN HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ
Bilim Merkezi’nde gençlerin, sosyal ve kültürel anlamda kendilerini geliştirebilmeleri için her türlü imkânın oluşturulacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, gençlere yönelik hizmetlerin bütün hizmetlerin merkezinde yer aldığını söyledi. Demir, “Merkez hizmete girdiğinde bilimin ve teknolojinin imkânlarından faydalanmak isteyen gençlere büyük avantaj sağlayacak. Bitmesini hep birlikte sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Sibel TOPAL

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.