Samsunlu Hafız, suskunluğunu bozdu!

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Ramazan Sevinci programında Kur’an-ı Kerim okuyan Mustafa Özyılmaz’ın kaşları sosyal medyada olay oldu. Şekilli kaşlarıyla sıra dışı bir profil çizen hafız, kendisiyle ilgili yapılan yorumlara sert tepki gösterdi

Fiziği ve sesi ile dikkat çeken Hafız Mustafa Özyılmaz’ın Samsunlu olduğu ortaya çıktı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduğu öğrenilen Özyılmaz, kendisinin giyim tarzı ve kaşlarıyla ilgili yorumlara tepki gösterdi.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Ramazan Sevinci programında Kur’an-ı Kerim okuyan Mustafa Özyılmaz’ın kaşları sosyal medyada olay oldu. Ramazan Sevinci programında Kur’an-ı Kerim okuyan Mustafa Özyılmaz’ın kaşları sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı. Atletik vücudu ve bakımlı görüntüsüyle dikkat çeken Mustafa Özyılmaz’ın şekilli kaşları sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü.  Hafız Özyılmaz için, “Ablan imam bebeğim, suç içmek o ruju bozar mı, hocam kaş almak haram değil miydi ya?” şeklinde gelen mesajlara yönelik kendisine ait sosyal paylaşım platformları üzerinden tepki gösterdi.

İŞTE HAFIZ ÖZYILMAZ’IN O AÇIKLAMALARI

Özyılmaz, 8 yıllık Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni mezunu olduğunu belirterek başlayan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İmamlık ve Müezzinlik gibi ulvi görevlere kendimizi layık görmediğimiz ve de sporu çok sevdiğimiz için Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğini tercih ettik. Kuran’ı Kerim’i dinlemeyi ve okumayı çok sevdiğimiz için de 11 yaşında hafızlık nasip oldu ve kendimizi Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma alanında da yetiştirmeye çalıştık. Bu yüzden zaman zaman programlara davet ederler ve Kur’an-ı Kerim tilavet ederiz. Ancak, son 2 gündür özellikle sosyal medyada bizlerin capslerini yaparak imamlığa ve müezzinliğe laf atıp dini duygularımızla alay ederek, programlarda format gereği her cüppe sarık takan kişiyi imam ya da müezzin sanacak kadar dinden uzak olan bir kesim ısrarla algı operasyonu yapıyor. İnsanlar, tanımadıkları kişiler hakkında ne kadar da rahat ileri geri konuşabiliyor ve kıybetlerini yapabiliyorlar! Kimsede Allah korkusu kalmamış.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.