Samsunlular meydana aktı!

Samsunsporlular takımları için meydana akın etti. Atkısını takan meydana gelerek Samsunspor’a destek çağrısında bulundu

07.01.2018
A+
A-

Mali anlamında sıkıntılı günler geçiren ve futbolcuları bir bir serbest kalan Samsunspor’da duruma tepki gösteren taraftarlar meydana akın ederek takımına sahip çıktı. Samsunspor, mali ve yönetim anlamında sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor. Alacakları ödenmeyen futbolculardan 8 tanesi serbest kalma hakkını elde etti. Hasan Hatipoğlu, Çağrı Ortakaya, Ufuk Budak, Abdülkerim Bardakçı ve Ömer Kandemir, kulüple ilişkilerini keserek başka takımlarla anlaştı. Kodrodaki diğer futbolcuları da kaybetme korkusu yaşayan Samsunspor’da taraftarlar duruma tepki göstererek şehir meydanında takımına destek verdi.

‘ASLA PES ETMEK YOK’

Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda saat 14.00’de toplanan taraftar, “Asla pes etmeyeceğiz”, “Samsunspor yok olmasın” ve “Sabit gelir istiyoruz” yazılı pankart açtı. Sık sık marşlar söyleyen taraftarlar zaman zamanda takıma sahip çıkmayanları protesto etti. Yaşları 90 olan 2 yaşlı teyze de Samsunspor atkılarını takarak, herkesin şehrin takımına destek vermesi gerektiğini söyledi. Yapılan ortak açıklamada, şöyle denildi: “Bizler inanıyoruz ki bir milletin kurutuluşunu sağlayan bu şehir, bugün de tek mirası olan Samsunspor’un kurtuluşunu sağlayacaktır. Bugün burada binlerce insan sevdasını haykırmak, sevdası için elinden gelenin fazlasını yapmak için uğraşıyor. Kulübümüz uzun zamandır zor günler geçiriyor. Samsunspor, kapanma noktasına, kayyumun eşiğine gelmiştir. Ancak bizim buna gönlümüz razı gelmiyor. Gün, Samsunspor’u ayağa kaldırma günüdür. Gün Samsunspor efsanesini küllerinden doğarak zirveye taşıma günüdür.”

Samsun meydanındaki Samsunspor Yok Olmasın etkinliğine MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsunsporlu futbolcular Furkan Köse, Ercan Yazıcı, Halil İbrahim Pekşen, Ahmet Cebe, Gökay İravul ve çok sayıda taraftar katıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.