SANAYİ’DE DEV DÖNÜŞÜM!

Samsun’da 800 dönüm alan üzerine bin 608 iş yerinden oluşan dev sanayi sitesi inşa ediliyor

SANAYİ’DE DEV DÖNÜŞÜM!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bin 526 dükkan ve 82 ticari birimin bulunacağı Toybelen Sanayi Sitesi’nin yüzde 60’ının bittiğini ve 2023 yılı içerisinde Türkiye’nin en büyük sanayi dönüşümünün fiili olarak esnafın da alana taşınmasıyla gerçekleşmiş olacağını söyledi.

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın desteği ile TOKİ tarafından inşa edilen Toybelen Sanayi Sitesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Canik ilçesinde bulunan Gülsan Sanayi Sitesi esnafının taşınacağı Toybelen Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Demir, “Samsun’da Türkiye’nin en büyük sanayi dönüşümü gerçekleşiyor” dedi.

SANAYİ’DE DEV DÖNÜŞÜM!

‘BURASI KOCAMAN BİR ŞEHİR’
Toybelen Sanayi Sitesi’nin kurulduğu alanın adeta bir şehir gibi olacağını belirten Başkan Demir, “2019 seçimlerinden sonra lansmanını yapmıştık. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katkılarıyla TOKİ aracılığıyla ihale edilmiş bir alandır. Bin 526 tane sanayi dükkanı, 82 tane de çeşitli ticari amaçla kullanılacak alanlar var. Şu anda inşaat alanı yüzde 60’a yaklaştı. 2023 yılı içerisinde Türkiye’nin en büyük sanayi dönüşümünü fiili olarak esnafın da buraya taşınmasıyla gerçekleşmiş olacaktır. Toybelen Sanayi Sitesi ise deniz manzaralı Türkiye’de ilk sanayi sitesidir. Burada da bir şehir doğuyor artık” diye konuştu.

‘SAMSUN’UN KALBİNİ YEŞİL ALANA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ’
Gülsan Sanayi Sitesi’nde kamulaştırma çalışmalarına başladıklarını açıklayan Demir, “Gülsan’da yapılacak çevre düzenlemesinin uygulama projesi bitti. Burası 252 dönüm büyüklüğünde. Esnafı Toybelen’e taşıdığımızda o 252 dönümü de Doğupark alanı ile birlikte tamam 650 dönümlük alanı tam Samsun’un kalbinde müthiş bir yeşil alana dönüştüreceğiz.Eğitim, kültür ve ticari alanların da yer alacağı projeyi Samsun’a kazandıracağız” şeklinde konuştu.

SANAYİ’DE DEV DÖNÜŞÜM!

‘TOPLU KONUTLAR BİTMEK ÜZERE’
Kentsel dönüşümün de hızla devam ettiğini anlatan Başkan Demir, açıklamasını şöyle tamamladı: “Samsun’daki kentsel dönüşümü sadece bir cepheden değil topyekun bir çalışma başlattık. Özellikle bizim Canik ilçemizde ve İlkadım merkez ilçemizde yaygın bir şekilde neticeye ulaştıracak projeler ihale edildi. Canik’te 700 konut, İlkadım’da da bin 404 konut şu anda inşası bitmek üzeredir. 2019’dan sonra projelendirildi, ihale edildi, başladı ve şu anda bitiyor.”

İHA

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.