ÇARŞAMBALILAR MÜJDE!

Samsun’da Çarşamba Belediyesi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatında sona yaklaşıldı

Samsun’da, sporun kenti Çarşamba’da çalışmaları tüm hızıyla devam eden yarı olimpik standartlardaki kapalı yüzme havuzunun 2024 yılı başında açılması planlanıyor. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan çalışmaları yerinde inceleyerek, “Tesisimiz sayesinde ilçemizde yüzmeyi bilmeyen kalmayacak” dedi.

ÇOCUKLAR, GENÇLER, ENGELLİ BİREYLER
Çarşamba Belediyesi tarafından toplamda 6 bin 270 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen yarı olimpik standartlardaki yüzme havuzunun 2023 yılı sonunda tamamlanması bekleniyor. Çalışmaları devam eden 2 bin 620 metrekare havuzun içerisinde aynı zamanda çocuk havuzu ve seyirci tribünleri de yer alacak. Uluslararası standartlar gözetilerek hayata geçirilen yüzme havuzundan sporcular, çocuklar, gençler ve engelli bireyler en iyi biçimde faydalanabilecek.

SAMSUN MERKEZE GİTMEYE GEREK YOK
Çalışmaları devam eden yarı olimpik standartlardaki yüzme havuzuna dair açıklamalarda bulunan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba’mız birçok sporcuya ev sahipliği yapan bir ilçe. Biz de sporcularımıza en güzel şartlarda antrenmanlar yapabilecekleri tesisleri ilçemize kazandırıyoruz.
2024 yılı başı itibari ile inşallah tesisimiz açılışa hazır hale gelmiş olacak. Buradaki amacımız Çarşamba’da yüzmeyi bilmeyen hiç kimse kalmasın. Çocuklarımızı buraya hafta sonları, okul sonrası yüzme kursu olarak getirelim. Yarı olimpik standartlardaki yüzme havuzumuz ile yüzmeyi bilmeyen vatandaşlarımızın buraya gelerek yüzmeyi öğrenmelerini; yüzme sporunu bilenler, yapmak isteyenlerin de tam donanımlı tesisimizde bu ihtiyaçlarına cevap vermeyi arzu ediyoruz. Yüzmek için başka ilçelere, Samsun merkeze gitmek zorunda kimse kalmasın, herkes ihtiyacını burada giderebilsin diye arzu ettiğimiz için bu yatırım başlamış oldu” dedi.

40 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE BİR YATIRIM
Başkan Doğan, “Tesisimiz, 40 milyon liranın üzerinde bir harcama ile yapılıyor. Belediyemiz kaynaklarından bir harcama yok. Spor Toto ile yapmış olduğumuz reklam sözleşmesi gereğince Spor Toto tarafından maliyetleri karşılanıyor. Bu manada hem belediyenin kaynaklarını kullanılmadığı, devletimizin kaynaklarıyla yapılmış bir yatırım. Bu manada ben başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. İlçemize bir yüzme havuzu kazandırma noktasında gerçekten önemli bir eser ortaya çıkmakta. Hem de buradaki yapılmış olan havuz, buhar odasından saunasına kadar başka fonksiyonlara da inşallah hizmet verecek o açıdan Çarşambalı hemşehrilemize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah 2024 yılı başı itibariyle de tesisimizi hizmete açmış olacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.