ŞANLI DESTANIMIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin Yıl Dönümü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Aziz milletimizin, imkân karşısında imanla var olma mücadelesinin ve tarih yazan azminin neticesi olarak kazandığımız Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü gururunu yaşıyoruz. Tüm varlığını geride bırakarak cepheye koşan serdengeçtilerin direnişi, cesareti ve zafere olan inancıyla ecdadımızın yazdığı şanlı bir destandır Çanakkale…

Bir asır önce silahın değil yüreğin, merminin değil imanın güçlü olduğunu Çanakkale’den tüm dünyaya gösteren kahraman ecdadımız bizlere taviz verilmeyecek ve ilelebet korunacak mukaddes bir emanet bırakmıştır. Vatan uğrunda, istiklal yolunda can veren atalarımızın o gün taşıdığı ruh bugün de diridir ve bizlere kuvvet vermektedir. Ecdadımızın göğsündeki iman ve cesaret, yürüdüğümüz yolda bizlere rehberlik etmeye, devraldığımız emaneti en yükseğe taşıma gayretimizi diri tutmaya devam etmektedir.

Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünde, tarih yazılan topraklarda yeni bir tarihi heyecana milletçe ortak olmanın sevincini yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle açılışı gerçekleştirilecek, Cumhuriyet tarihimizin en büyük projelerinden biri olarak hayata geçirilen, dünyanın en uzun orta açıklıklı köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü, Asya ile Avrupa kıtalarını bağlarken geçmişle geleceği buluşturacaktır. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi ve kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.