ŞEHİT MEŞECİ' NİN BABASINDAN DEV TÜRK BAYRAĞI | Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

ŞEHİT MEŞECİ’ NİN BABASINDAN DEV TÜRK BAYRAĞI

Bu haber 19 Kasım 2019 - 15:23 'de eklendi.

Bafra Beşyol mevkiinde asılan dev Türk Bayrağı; gurur ve şerefle dalgalanmaya devam ediyor. Bu bayrağın; geçtiğimiz aylarda ( 11 Ekim 2019 ) tarihinde şehit olan Uzman Onbaşı Mutlu Can Meşeci‘ nin babası Mevlüt Meşeci ve ailesi tarafından asıldığını öğrendik.

Gururla dalgalanan ay-yıldızlı Türk Bayrağı’ nın asıldığı yerde, ayrıca şehidin babasına ait Bereketli unlu Mamüller ” işyeri de bulunuyor.
11.10.2019 tarihinde; Suriye’nin Azez Afrin Bölgesi’ nde havan saldırısı sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Gaziantep Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 21.10.2019 tarihinde Şehit olan Uzman Onbaşı Mutlu Can Meşeci (23), son yolculuğuna uğurlanmıştı.
Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki baba ocağına getirilen ve büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Şehidimiz, alınan helalliğin ardından Bafra Yıldırım Beyazıt Camisi’ne getirilerek öz geçmişi okunmuş ve öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şehit Uzman Onbaşı Mutlu Can MEŞECİ’nin cenazesi top arabasına konularak, naaşı Bafra Asri Mezarlığı’ndaki şehitliğe defnedilmişti.
Şehidimizin ve tüm şehitlerimizin mekânı cennet olsun.
Haber : Oktay ZERRİN- BAFRA