‘SEVGİMİ GÖSTERİYORDUM!..’

Samsun’da ‘cinsel istismar’dan 110 yıl hapsi istenen öğretmen kendini böyle savundu: Çocuklara sevgimi gösterdim

Samsun‘da 5 öğrencisine yönelik cinsel istismar iddiasıyla hakkında 110 yıl hapis cezası istenen Yüksel Özkan, ilk kez hakim karşısına çıktı. Savunmasında suçlamaları kabul etmeyen Özkan, “Ben çocuklara sevgimi gösterdim. Üzerlerinde çok durduğum için zorladığım için bunlar komplo uyduruyorlar. Hakkımda yapılan iddiaları kabul etmiyorum” dedi.

İlkadım İlçesi’ndeki Kazım Orbay İlkokulu’na geçen yıl atanan sınıf öğretmeni Yüksel Ö., bazı öğrencilerine yönelik cinsel saldırı iddiasıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekiplerince 14 Aralık 2021’de gözaltına alındı. Olayın ardından okul önünde toplanan veliler, duruma tepki gösterdi.

TACİZDEN 25 YIL HAPİS CEZASI ALMIŞ
Özkan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Sınıf öğretmeni Yüksel Ö.’ın daha önce de taciz iddiasıyla yargılandığı davada 25 yıl hapis cezası aldığı ve Yargıtay’a itirazı nedeniyle hukuki sürecin devam ettiği ortaya çıktı.

TOPLAM 100 YIL HAPSİ İSTENİYOR
Ö. hakkında 5 çocuk için ayrı ayrı ‘çocuğun cinsel istismarı’ iddiasıyla Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Mağdur çocuklar ile aileleri, tanık ve bilgi sahibi kişilerin ifadelerinin yer aldığı iddianamede, Özkan hakkında toplam 110 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

‘DUDAĞIMDAN ÖPER MİSİN?’ DEMİŞ
İddianamede yer alan mağdur öğrencilerden birinin verdiği ifadede, “Yüksel Ö. bana, ‘Öğretmen sevgisi ister misin?’ dedi. Ben de, ‘İsterim’ deyince bana sıkıca sarıldı. Alnımdan ve başımdan öptü” ifadesine yer verildi. Bir başka öğrencinin ifadesinde ise, “Yüksel Ö. diğer öğrencileri sırayla sınıftan dışarı çıkararak bana, ‘Beni dudağımdan öper misin?’ dedi. Ben de kabul etmeyince, ‘Tamam çık dışarı’ dedi. Sonrasında da hiçbir şey olmamış gibi yanımıza geldi” dediği yer aldı.

‘ÇOCUKLARA SEVGİMİ GÖSTERDİM’
Hakkında 110 yıl hapis cezası istenen tutuklu sanık Yüksel Ö., yargılandığı davada ilk kez hakim karşına çıktı. Duruşmadaki savunmasında suçlamaları kabul etmediğini belirten Ö., “Çocukları yanıma çağırıyorum. Onları çok seviyorum ve onlarla ilgileniyorum. Ben çocuklara sevgimi gösterdim. Bana geldiklerinde hepsi okuma yazma bilmiyordu. Üzerlerinde çok durduğum için zorladığım için bunlar komplo, uyduruyorlar. Hakkımda yapılan iddiaları kabul etmiyorum” dedi. Mahkeme heyeti, Ö.’nün tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.